Zabawa do białego rana

 
 
 
 

Maturzyści z Zespołu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” w Połańcu uczcili zbliżający się egzamin dojrzałości tradycyjną studniówką. Przygotowania do balu rozpoczęły się kilka miesięcy temu, a ich zwieńczenie miało miejsce 10 lutego 2018 r. Uroczystość odbyła się w restauracji Imperium w Mielcu. Tegoroczny bal rozpoczął się wspaniałym polonezem, który podziwiany był nie tylko przez uczestników balu, ale również przez licznie zgromadzonych rodziców i przybyłych gości.

 

Po polonezie przyszedł czas na oficjalne przemówienia. Głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół, Stanisław Rogala, który powitał uczestników balu i podziękował rodzicom za trud włożony w organizację studniówki.

W imieniu rodziców maturzystów wystąpiła przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Balu Studniówkowego pani Aldona Bobrowska, a jako przedstawiciele wychowawców klas maturalnych głos zabrali Urszula Górska i Krzysztof Kazberuk. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele życzyli młodzieży udanej zabawy, która zgodnie z tradycją zapewnia pomyślność na maturze. Okolicznościowe przemówienia wygłosili też Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Jacek Tarnowski, oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Połańcu, Stanisław Lolo.

Po uroczystym przecięciu wstęgi i wygłoszonej przez dyrektora Stanisława Rogalę tradycyjnej formule otwierającej bal studniówka rozpoczęła się na dobre. Młodzież wspaniale bawiła się w towarzystwie zaproszonych gości, a szaleństwa na parkiecie trwały do białego rana. Okrasą balu był tzw. „tupany”, czyli odtańczony o północy żywiołowy taniec, nawiązujący swą stylistyką do rozpoczynającego studniówkę poloneza. Młodzież na tę okazję przygotowała wymyślne, barwne stroje, które budziły uśmiech wśród podziwiających ją gości.

Jako że udana studniówka to dobry prognostyk przed zbliżającą się maturą, pozostaje mieć nadzieję, że młodzież równie okazale jak na minionym balu zaprezentuje się także podczas majowych zmagań z zestawami egzaminacyjnymi. 

Paweł Nowakowski

Więcej zdjęć ze studniówki w galerii.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information