Sukces absolwentów Zespołu Szkół w E(x)PLORY 2018

Maciej Kowalski (absolwent 2018 Technikum Elektronicznego, obecnie AGH Kraków) i Jakub Zyngier (absolwent 2017 Liceum Ogólnokształcącego, obecnie AGH Kraków) zostali laureatami nagrody specjalnej w trakcie finału najbardziej prestiżowego w Polsce konkursu dla młodych naukowców. 
Gdynia E(x)plory Week to największe w Polsce wydarzenie promujące naukę i nowoczesne technologie, które Fundacja Zaawansowanych Technologii organizuje wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia od 2013 r. Gdynia E(x)plory Week to niezwykle bogaty program skierowany do młodzieży szkolnej, nauczycieli, studentów, start-upów, innowacyjnych firm, naukowców, przedstawicieli mediów, władz samorządowych i centralnych oraz wszystkich pasjonatów nauki i nowych technologii. Na wszystkich gości czekały  warsztaty, pokazy naukowe, prezentacje konkursowe, debaty oraz panele dyskusyjne, organizowanych w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory, Kongresu E(x)plory oraz Krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory.
Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory 2018 - to prezentacja najlepszych 35 projektów naukowych wyłonionych spośród kilkuset zgłoszonych do konkursu.  Projekty oceniało  ogólnopolskie jury złożone z pracowników naukowych wielu uczelni. 
Kuba jest potrójnym finalistą tego prestiżowego konkursu!!!  A uczniowie lub absolwenci naszej szkoły byli 5-krotnie w finałach konkursu!!! I jeszcze dobra informacja z dnia dzisiejszego - Fundacja Haller Pro Inventio, podjęła decyzję o nominacji pracy naszych absolwentów na Croatia INNOVA 2018 i sfinansowaniu udziału w tym prestiżowym wydarzeniu. 
 
Mariusz Zyngier

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information