Konkurs czytelniczy

BIBLIOTEKA SZKOLNA

zaprasza do udziału w projekcie CZYTAM - POLECAM,

 który ma na celu promocję czytelnictwa i pomoc w wyborach czytelniczych.

Lubisz czytać?

Chcesz zachęcić do czytania?

Masz zdolności plastyczne?

♦ Napisz recenzję książki. Wybierz jedną książkę z listy zakupionych nowości wydawniczych, dokonaj recenzji dzieła, podziel się swoją interpretacją, wyraź swoje odczucia, zachęć innych by poszli w Twoje ślady i zasilili grono czytelników. Recenzję oddaj nauczycielowi poloniście, który dokona oceny.

♦ Wykonaj pracę  plastyczną -  plakat promujący czytelnictwo wśród młodzieży, wykonany dowolną techniką, dowolnego formatu, dowolnej treści, który przekona twoje koleżanki i kolegów, że warto sięgnąć po książkę. Użyj wyobraźni i siły przekonywania! Pracę przynieś do biblioteki szkolnej.

 

Cele konkursu:

  • Motywacja do czytania książek
  • Stworzenie uczniom możliwości rozwijania zainteresowań
  • Rozwijanie kompetencji czytelniczych
  • Promocja czytelnictwa i działań biblioteki szkolnej
  • Popularyzacja twórczości literackiej wśród młodzieży
  • Sprawienie, aby czytanie stało się nawykiem i przyjemnością
  • Rozwijanie umiejętności formułowania sądów i ocen na temat przeczytanej książki
  • Rozwijanie wrażliwości na słowo i obraz
  • Doskonalenie umiejętności wyszukiwania i selekcji informacji na określony temat
  • Propagowanie mody na czytanie

Organizatorzy konkursu:

nauczyciele  bibliotekarze, nauczyciele języka polskiego

Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

Zapraszamy  do udziału w konkursie!

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information