#biol-chem-ang_polaniec #rekrutacja_liceum_2022

Klasa biologiczno-chemiczna jest przewidziana dla ucznia, który:

- jest zainteresowany biologią i chemią,

- zamierza w przyszłości studiować na różnych kierunkach związanych ze szczegółową znajomością biologii, chemii i fizjoterapii,

- lubi wyzwania intelektualne, czuje w sobie powołanie badacza zjawisk przyrodniczych oraz chce być dobrze przygotowany do studiów:

- medycznych
- nauk o zdrowiu
- biologicznych i chemicznych
- przyrodniczych
- pedagogicznych

 Realizowane projekty:

- pro-zdrowotny w oparciu o współpracę z działem promocji zdrowia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach oraz Świętokrzyskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach,

- ekologiczny obejmujący poznanie problemów ochrony środowiska, przybliżający bogactwo przyrodnicze regionu, pozwoli na wycieczki edukacyjne np. do Świętokrzyskiego Parku Narodowego, Ojcowskiego Parku Narodowego czy Rezerwatu Przyrody „Zamczysko Turskie”,

- chemiczne polegające na badaniu czystości wód oraz wykorzystaniu procesów biochemicznych w oczyszczaniu wód-wycieczka edukacyjna do oczyszczalni ścieków w Łęgu oraz wycieczka do Zakładów Azotowych w Tarnowie w celu poznania i obserwacji procesów chemicznych.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information