Relacja z wycieczki uczniów LO w Połańcu

8 września 2021 r. uczniowie klas biologiczno-chemicznych wraz z organizatorkami wycieczki, panią Małgorzatą Jaguś i panią Dorotą Płachecką, mieli okazję wyruszyć w podróż przepełnioną zarówno wiedzą, jak i całą gamą pięknych widoków.

 

Naszym pierwszym ,,przystankiem” było Centrum Nauki Leonarda Da Vinci w Podzamczu Chęcińskim, w którym to mieliśmy szansę, by poznać samych siebie dzięki licznym wystawom poświęconym człowiekowi oraz jego fizjologii. Jednak nie były to same ,,suche fakty” :) - każde ze stoisk wyposażone zostało w tablice informacyjne, a także liczne gry interaktywne, dzięki którym cała przygoda w poznawaniu skomplikowanych procesów zachodzących w każdym z nas stawała się bardzo przystępna i przyjemna.

Po dwugodzinnej zabawie i nauce przyszedł czas na odprężenie naszych umysłów i skonsumowanie, ale tym razem nie kolejnej porcji wiedzy, a obiadu :). Dlatego właśnie kolejnym punktem naszej wycieczki stała się Galeria Echo, w której oprócz kulinarnych można było również zaspokoić potrzeby zakupowe.

Ostatnim i najważniejszym celem naszej podróży był Ogród Botaniczny w Kielcach, który z uwagi na cudowną pogodę zachwycił nas swoim urokiem - każdy metr kwadratowy tego obiektu pokrywały różnorodne gatunki kwitnących kwiatów, krzewów czy drzew. Nie brakowało w nim również urokliwych stawów, fontann czy nawet wodospadów, dookoła których znajdowały się liczne miejsca siedzące, na których to można było zrelaksować się po całym dniu zwiedzania, podziwiając jednocześnie malownicze krajobrazy stworzone przez naturę. Dlatego właśnie ta zachwycająca sceneria stała się także miejscem dwóch konkursów - dotyczyły one wykonania charakterystyki jak największej liczby gatunków roślin znajdujących się w odwiedzonym ogrodzie, jak też zrobienia w nim najładniejszego zdjęcia.

 

Po wizycie we wszystkich wspomnianych miejscach przyszedł czas na powrót. Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń wyruszyliśmy z powrotem do Połańca, kończąc wspaniałą przygodę, która pozwoliła nam się cieszyć namiastką normalności, tak potrzebną w dzisiejszych czasach :).

Uczestnicy wycieczki

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information