ENERGYLANDIA PO RAZ KOLEJNY - MAGICZNA PODRÓŻ DZIECI Z DOMU DZIECKA W PACANOWIE Z WOLONTARIUSZAMI ZESPOŁU SZKÓŁ W POŁAŃCU

W piątek 10 września po przerwie spowodowanej pandemią Covid 19 wolontariusze działający w Szkolnym Kole Wolontariatu przy Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” w Połańcu zorganizowali wycieczkę dla podopiecznych Domu Dziecka im. Ojca Gwidona w Pacanowie. Był to wyjazd do parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Program wycieczki przewidywał bardzo wiele atrakcji zarówno dla dużych i małych. 

 

Wszyscy z podekscytowaniem oczekiwali na przyjazd do parku rozrywki. I nie rozczarowali się! Ponad 60 atrakcji, w tym 27 ogromnych rollercoasterów i kolejek, 20 gier i zabaw interaktywnych, pokazy pirotechniczne, artystyczne, wizualne, kino 7D. Najodważniejsi spróbowali swoich sił na Hyperionie, Zadrze oraz Formule 1. Hyperion ma wysokość maksymalną 70 metrów, a wagoniki pędzą z szybkością 140 km/h. Zadra to najwyższa i najszybsza na świecie hybrydowa (stalowo-drewniana) kolejka górska typu hyper coaster otwarta 22 sierpnia 2019 roku w parku rozrywki. Formuła 1 to „jedyne” 100km/h, jednak ma więcej obrotów o 360 stopni. Odrobinę mniej odważni udali się między innymi na kolejkę Energusia.

Zmęczeni aktywnym wypoczynkiem i niecodziennymi atrakcjami, ale bardzo szczęśliwi wszyscy wrócili do domu.

Wolontariusze z naszej szkoły rokrocznie przeprowadzają kwesty pod połanieckimi kościołami i wśród pracowników miejscowej elektrowni, a środki z nich uzyskane przeznaczają na realizację marzeń dzieci najbardziej pokrzywdzonych przez los.

Wyjazd nie byłby możliwy bez wsparcia darczyńców i pomocy sponsorów, którym pragniemy serdecznie podziękować. 

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam spełnić marzenia  dzieci!

 

                                                                                               Wolontariusze wraz z opiekunami

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information