Uczniowie ZS w Połańcu z drużynowym mistrzostwem powiatu staszowskiego w szachach

W piątek, 22 października 2021 r., w Zespole Szkół w Połańcu odbył się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w Szachach Szybkich. Wzięło w nich udział 22 zawodników z sześciu szkół, a rozgrywki miały charakter indywidualny oraz drużynowy.

W klasyfikacji drużynowej szansę na walkę o końcowy tryumf miały tylko dwa zespoły – czyli team gospodarzy turnieju oraz drużyna z Zespołu Szkół w Staszowie, gdyż tylko one wystawiły pełne składy. Niestety, w rywalizacji zabrakło tym razem zawodników mocnej reprezentacji ze staszowskiego LO, nad czym ubolewam.

Po rozegraniu siedmiu rund przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Pierwsze miejsce w zawodach zdobyła drużyna ZS w Połańcu, która dysponowała mocnym i wyrównanym składem. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja ZS w Staszowie.

Dużo bardziej zacięta okazała się rywalizacja indywidualna. Zaszczytny tytuł najlepszego szachisty wśród uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu staszowskiego zasłużenie zdobył Hubert Kanarek z ZS w Staszowie po wygraniu wszystkich rozegranych partii. Drugie miejsce, po zaciętej walce z rywalami, zdobył Kacper Wysocki z ZS w Połańcu (III „A” LO), który uzyskał 5 punktów. Na najniższym stopniu podium uplasował się Mikołaj Smoliński (III "AD" T), również uczeń ZS w Połańcu, z wynikiem 4,5 punktu.

W klasyfikacji OPEN zwycięskiego Huberta i trzeciego Kacpra przedzielił Kamil Lisiak (ZSE w Sandomierzu), który zdobył drugie miejsce.

Turniej odbywał się w przyjacielskiej atmosferze, a zawodnicy okazywali sobie wzajemny szacunek. Miłym akcentem okazały się nagrody pocieszenia dla najmłodszego zawodnika – Grzegorza Kapuścińskiego (SP w Połańcu) i jedynej przedstawicielki płci pięknej – Julii Wyszyńskiej (ZS w Staszowie).

Pełne wyniki turnieju można zobaczyć, klikając w link: https://www.swips.eu/en/tournaments/3140509/ranks

Tekst: Marek Pedyński

Fotografie: Wiktor Rączkowski (2 "C" T)

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information