Dzień Wszystkich Świętych

„Odwiedzamy bliskich groby,
Zapalamy zasmuceni
Małe lampki – znak żałoby.

Światła cmentarz rozjaśniły,
Że aż łuna bije w dali…
Lecz i takie są mogiły,
Gdzie nikt lampki nie zapali".

Wiersz ten przypomina nam o zbliżającym się święcie Wszystkich Świętych. Tego dnia wraz z rodzinami odwiedzimy groby bliskich i zapalimy znicze. W miarę możliwości nie zapominajmy o opuszczonych grobach, zapalmy również znicz na grobie żołnierzy walczących za naszą wolność.

1 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, do szkoły wracamy 2 listopada, we wtorek.

Chcielibyśmy również ogłosić, iż dzisiaj delegacja uczniów z naszej szkoły będzie upamiętniać zmarłych nauczycieli oraz rówieśników.

Samorząd Uczniowski ZS w Połańcu

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information