Uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych ZS w Połańcu

W piątek, 29 kwietnia 2022 r., odbyła się w Zespole Szkół w Połańcu uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Tym razem, po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią, miała taki charakter, jaki powinna mieć zawsze - podniosły i wyjątkowy.

 

Uroczystość odbyła się w pięknie przystrojonej hali sportowej ZS w Połańcu, z wypełnionymi miejscami dla publiczności, którą stanowili nie tylko maturzyści i uczniowie młodszych klas, ale także zaproszeni goście i rodzice wyróżnionych uczniów. 

Na początku akademii głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół w Połańcu, Stanisław Rogala, który przywitał zebranych, a następnie w krótkim przemówieniu podziękował władzom powiatu i gminy za wsparcie udzielane szkole, dzięki czemu uczniowie mogą przygotowywać się do egzaminów w komfortowych warunkach. Uczniom życzył wyłącznie dobrych odpowiedzi na maturze. Podziękował również nauczycielom za ciężką pracę, której efektem są liczne osiągnięcia naszych uczniów. Szczególnie dużo ciepłych słów skierował do rodziców maturzystów, na których szkoła mogła zawsze liczyć.

Następnie wystąpiła pani Bogusława Niespodziewana, sekretarz gminy Połaniec, która podziękowała za zaproszenie na uroczystość zakończenia roku szkolnego maturzystów i w imieniu burmistrza gminy, Jacka Nowaka, życzyła uczniom spełnienia marzeń nie tylko tych edukacyjnych, ale również życiowych, związanych z karierą zawodową i życiem osobistym.

W imieniu rodziców uczniów głos zabrał Radosław Bobek, przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół w Połańcu, który skierował wiele ciepłych słów do maturzystów, wychowawców klas i nauczycieli. Podziękował kadrze pedagogicznej za serce, jakie wkłada w przygotowanie uczniów do egzaminów, a młodzieży życzył sukcesów na maturze i studiach.

Po przemówieniach najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni nie tylko za bardzo dobre wyniki w nauce, ale również za osiągnięcia sportowe, pracę na rzecz szkoły i udzielanie się w samorządzie uczniowskim i szkolnym wolontariacie.

Miłym akcentem było to, że rodzice wyróżnionych uczniów mieli okazję wspólnie ze swoimi dziećmi odbierać nagrody i listy gratulacyjne z rąk dyrekcji placówki. Wielu z nich nie potrafiło ukryć wzruszenia w tej wyjątkowej chwili.

Po części oficjalnej uroczystości odbył się krótki koncert wokalny w wykonaniu Magdaleny Opali i Weroniki Strzeleckiej, okraszony solowym występem Kacpra Żugaja, który dał popis gry na saksofonie. Po koncercie odbył się występ dziewczyn z zespołu tanecznego Digress, który został przyjęty przez publiczność burzą braw. 

Żegnająca się z z naszą szkołą młodzież podziękowała wychowawcom i dyrekcji wspaniałymi bukietami, a przemówienie pożegnalne w jej imieniu wygłosiła była przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Weronika Tworek.

Warto podkreślić, że akademię jako konferansjerzy - w sposób wzorowy - prowadzili uczniowie szkoły, Natalia Bednarska Jakub Czekaj

Wielkie podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości - zarówno nauczycielom, jak i uczniom. Po raz kolejny społeczność Zespołu Szkół w Połańcu udowodniła, że wspólnymi siłami można osiągnąć wiele. Serdecznie dziękujemy, a naszym maturzystom życzymy takich wyników, które okażą się spełnieniem ich marzeń. 

Tekst i zdjęcia:

Marek Pedyński

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information