Dzień Ziemi 2022 w ZS w Połańcu

Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną mające na celu promowanie postaw proekologicznych. W tym roku w naszej szkole zostały już podjęte trzy działania, a kolejne są w realizacji.

 

Pierwszym działaniem związanym z Dniem Ziemi były warsztaty ekologiczne pt. "Segregacja odpadów komunalnych", które zostały zorganizowane przez Regionalne Centrum Ochrony Środowiska w Rzędowie, gdzie uczniowie naszej szkoły zapoznali się z zasadami segregacji odpadów komunalnych.
 
 
Drugim działaniem było zorganizowanie w naszej szkole Dnia Ziemi, który odbył się dnia 22 kwietnia. Uczniowie z klasy 2AB i 1AC mieli okazję uczestniczyć w zajęciach o ekologii i dbaniu o środowisko. Podczas tych zajęć odbył się konkurs na najlepszą pracę o zagrożonych i objętych ochroną gatunkach zwierząt i roślin w Polsce oraz konkurs na segregacje odpadów.
 
 
 
Trzecim podjętym działaniem była wycieczka do lasu na spotkanie z Panią leśnik, w której udział wzięły klasy 2AB i 3BC. Pani leśnik zapoznała nas z ustawami o ochronie środowiska oraz z życiem lasu.
 
 
 
To nie koniec podjętych działań proekologicznych w naszej szkole przed nami kolejne projekty.
 
W obecnym roku szkolnym organizacją Dnia Ziemi zajęły się Pani Małgorzata Jaguś - nauczycielka biologii, Pani Dorota Płachecka - nauczycielka chemii i Pani Justyna De Luca - nauczycielka fizyki.
 
 
Tekst: Katarzyna Sowińska (kl. II AB LO)
Zdjęcia: Wiktoria Seremak (kl. II AB LO)
 
 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information