Relacja z wycieczki rowerowej do Golejowa

W piękny wiosenny czwartek 19 maja uczniowie II "a" TE wraz z opiekunami wyruszyli na rajd rowerowy do Golejowa. Przed uczestnikami było 25 km trasy do pokonania. Wprawdzie słoneczna i niezbyt upalna pogoda sprzyjała wyzwaniu, ale niektórzy postanowili pojechać na “technologicznym” dopingu w postaci roweru elektrycznego. Dziękujemy Wiktorowi za możliwość wypróbowania tej zdobyczy techniki :).

 

Pierwsza przerwa w podróży miała miejsce w Rytwianach, gdzie uczniowie podziwiali ruiny zamku i zregenerowali siły przy tężni solankowej. Skorzystali z okazji i uzupełnili również prowiant w pobliskim sklepie. Największe wyzwanie, jakim były wzniesienia i szutry przed Golejowem, pokazało różnice w poziomie przygotowania do rajdu. Peleton podzielił się na podjeździe, ale już po chwili uczestnikom wycieczki ukazał się piękny kompleks jezior golejowskich w zrewitalizowanym otoczeniu.

W trakcie godzinnego pobytu był czas na zapoznanie się z historią powstania kąpieliska i kiełbaskę z grilla. Niektórym wystarczyło jeszcze siły na trening bokserski i grę w piłkę siatkową. Po miło spędzonym przedpołudniu przyszedł czas powrotu. Po drodze zrobiło się upalnie, więc niejeden uczestnik wyprawy marzył o “elektryku”, jednak po kilkudziesięciu minutach wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do Połańca.

Dziękuję uczniom i Pani Elizie, która dzięki dopingowi wszystkich uczestników wyprawy pokonała dystans z uśmiechem na twarzy.

Opiekunowie:

Andrzej Forkasiewicz i Eliza Ozdoba

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information