Program Erasmus+ kolejny rok w Naszej Szkole

W sierpniu 2015 r. została podpisana umowa z FRSE na podstawie której realizujemy projekt "Moje umiejętności - moje miejsce pracy - staż dla energetyków i elektroników". Uczniowie klasy 3 AB Technikum po zakwalifikowaniu się do projektu właśnie rozpoczęli staż w Wielkiej Brytanii. Poniżej zamieszczamy krótką relację z pierwszych dni pobytu grupy elektroników.

Koordynator projektu: Zbigniew Brzeski

 

Relacja elektroników z pierwszych dni pobytu na stażu w Wielkiej Brytanii.

Czas rozpocząć naszą praktykę zawodową w Wielkiej Brytanii. Początek jest całkiem przyjemny. Zwiedzamy Londyn.

Tutaj podziwiamy najpiękniejszy most w Londynie Tower Bridge.

Poznajemy historię Wielkiej Brytanii - The Tower of London.

Widoki w Londynie są przepiękne, tutaj podziwiamy największy drapacz chmur w UE – The Sharp.

Drugi dzień praktyk – Wizyta w Centre of Alternative Technology in Muchyulleth (Walia).

Uczymy się jak wykorzystywać odnawialne żródła energii w gospodarstwie domowym.
Całe centrum znajduje się na wzniesieniu utworzonym z odpadów łupkowych. Jest przykładem wykorzystania energii wodnej, energii wiatru, wody oraz biomasy do wytwarzania ciepła i prądu. Jak widać eksperymenty z wykorzystaniem turbiny wodnej pochłonęły nas bez reszty.

Trzeci dzień praktyk – Wizyta w Green Britain Centre in Swaffham

Wielką atrakcją było wejście na szczyt turbiny wiatrowej (50m wysokości, 305 schodów), widok z samej góry był niesamowity.

A tutaj uczymy się konstruować turbiny wiatrowe.

Samochód elektryczny nowej generacji Nemesis zachwycił naszą grupę co widać na zdjęciu
Maksymalna prędkość samochodu : 240 km/h
Moc: 330 KM
Zasięg na jednym ładowaniu: od 160-240 km
Cena: £1 milion
Zerowa emisja dwutlenku węgla.

Tutaj testujemy zastosowanie baterii solarnych w różnych dziedzinach życia.

 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information