Europejski Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół w Połańcu

26 września to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych - niezależnie od wieku.

Jest wiele powodów, dla których warto uczyć się języków obcych:

- po pierwsze, podróżowanie staje się przyjemniejsze;

- po drugie, uczenie się języków to nowe znajomości i szersze kontakty;

- po trzecie, dzięki znajomości języków obcych możesz mieszkać i pracować gdzie chcesz;

- po czwarte, gdy znasz języki masz szeroki dostęp do wiedzy całego świata;

- po piąte, ćwiczysz pamięć i kreatywność, to potwierdzone. I tak dalej…

 

W celu propagowania języków obcych w naszej szkole nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego zorganizowali dla uczniów „zabawę z językami”, w której młodzież poszukiwała  na terenie szkoły swojego szczęśliwego losu (słowa lub zwrotu do pary w języku angielskim, niemieckim lub rosyjskim). W poszukiwanie „swojego szczęścia” zaangażowało się wielu uczniów. Dużo prób zakończyło się sukcesem i w konsekwencji uzyskaniem nagrody.

                                                                                                        Nauczyciele języków obcych

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information