SZKOLNY FESTIWAL E(X)PLORY W POŁAŃCU

6 grudnia 2021 w Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” w Połańcu odbył  się Szkolny Festiwal E(x)plory, który jest pierwszym z trzech etapów Konkursu Naukowego E(x)plory.

Konkurs E(x)plory to ogólnopolska inicjatywa skierowana do młodzieży w wieku 13-20 lat, w ramach której uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i podopieczni szkół ponadpodstawowych mogli zgłaszać pomysły z różnych dziedzin. Udział w konkursie daje młodym naukowcom okazję do zaprezentowania swoich projektów przed szerszą publicznością, skonfrontowania pomysłów ze światem nauki i biznesu. Jest także wspaniałą szansą na poznanie innych młodych pasjonatów nauki i nowych technologii.

W tym roku Zespół Szkół w Połańcu był jedną z 16 szkół w Polsce, która została  wytypowana do przeprowadzenia tego wydarzenia. Dla uczestników festiwalu przygotowano: seminarium, konkurs wiedzy związany z „zieloną energią” oraz spotkanie motywacyjne ze sportowcami - Rafałem Godzwonem i Zbigniewem Baranem.

W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Połańcu, którzy zaprezentowali projekty swoich badań:

1. SAMONAPROWADZAJĄCE SIĘ PANELE FOTOWOLTAICZNE

Anita Wrona

Karolina Falasa

2. MODERN STRAWBERRY, CZYLI JAK UŁATWIĆ ZBIÓR OWOCÓW

Bartosz Siepka

Paweł Komasara

Piotr Seremak

3. SAFE CYCLING- ITʹ S POSSIBLE

Bartosz  Brzeziński

Kacper  Kępiński

4.INTELIGENTNE LUSTRO DROGOWE

Bartłomiej Czosnek

Jakub Kosowicz

5.JAKIM POWIETRZEM FAKTYCZNIE ODDYCHAMY?

Maja Grzyb

Ewelina Dalmata

Julia Stadnicka

6. CHILL OUT ON THE BEACH- WYPOCZYNEK NA PLAŻY

Hubert Dąchór

Konrad Figiel

7. EKOLOGICZNY I ZEROEMISYJNY DOM PRZYSZŁOŚCI

Piotr Moryto

8. JEZDNIA DLA KIEROWCY I PIESZEGO, CZYLI SYSTEM INTELIGENTNEGO OSTRZEGANIA

Paweł Bednarski

Konrad Figiel

9. BEZPIECZNY PRZEJAZD KOLEJOWY

Patryk Łodkowski

Mikołaj Lech

10. STELAŻ Z NAPĘDEM ELEKTRYCZNYM. HOLD&EASY GO - PRZYTRZYMAJ I IDŹ

Kamil Kaczor

Adrian Adamczak

11. EKOLOGICZNY DOM NA PRZEDMIEŚCIU

Kacper Banaś

Jakub Kaczmarczyk

 

Wszyscy uczestnicy Konkursu mieli zaprezentować projekt nie tylko przed Jury, ale także przed gośćmi odwiedzającymi festiwal. Uczniów wspierali ich opiekunowie: Justyna De Luca, Andrzej Forkasiewicz, Wojciech Bandziarowski, Beata Zyngier oraz Mariusz Zyngier.

 

Zgłoszone do Konkursu Projekty zostały ocenione pod względem formalnym i merytorycznym przez Jury Konkursowe w składzie: Rafał Czerw - Dyrektor Departamentu Inwestycji i Strategii w Grupa Azoty „Siarkopol”, Wojciech Kubik - ELPOLAB sp. z o.o, Specjalista ds. Chemicznych, Andrzej Jastrząb - ENEA Elektrownia Połaniec, Leszek Guzal - wicestarosta powiatu staszowskiego.

Akredytację do kolejnego etapu wywalczyli: Paweł Bednarski i Konrad Figiel oraz Patryk Łodkowski i Mikołaj Lech. Wyróżnienie zaś otrzymali: Bartosz Brzezińki i Kacper Kępiński.

Sponsorami Konkursu byli: ENEA Elektrownia Połaniec, Grupa Azoty „Siarkopol”, ELPOLAB Sp. z o.o, Urząd Miasta i Gminy Połaniec.

Andrzej Forkasiewicz

organizator Szkolnego Festiwalu E(x)plory

w ZS w Połańcu 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information