Relacja z wycieczki do Oceaniki

4 kwietnia 2022 r. odbyła się wycieczka do Oceaniki w Chrustach, zorganizowana przez Panią Małgorzatę Jaguś - nauczyciela biologii, Panią Dorotę Płachecką - nauczyciela chemii oraz Panią Agnieszkę Kusal - nauczyciela języka polskiego.

 

Wyjechaliśmy o godz. 8:00 rano spod budynku naszej szkoły. Po dotarciu na miejsce przewodnik zaprowadził nas do niezwykłego podwodnego świata. W akwariach Oceaniki znalazły się ryby z rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata. Podzielono je według miejsca ich występowania. Mogliśmy również podziwiać wiele innych wodnych stworzeń, m.in. azjatyckie jaszczurki, żółwie, traszki chińskie, czy zwierzęta zamieszkujące las namorzynowy. Wyjątkową atrakcją było dla nas akwarium dotykowe, w którym mogliśmy samodzielnie nakarmić ryby.

Kolejnym punktem naszej wycieczki były warsztaty i zbiory entomologiczne. Pani przewodnik w ciekawy sposób przeprowadziła z nami warsztaty dotyczące niezwykłego świata owadów. Prócz wypreparowanych owadów nie zabrakło również tych żywych zwierząt umieszczonych w specjalnie do tego przygotowanych terrariach. Spotkanie z fascynującym światem owadów pozwoliło nam przełamać stereotypowe myślenie i odpowiedzieć na pytanie, co właściwie wiemy o owadach.

Następnie udaliśmy się do Parku Miniatur. Wielowątkowość walorów historycznych oraz piękno budowli odtworzonych z najmniejszymi detalami pozwoliły nam odbyć podróż do przeszłości, do małych miasteczek i ich żydowskich dzielnic, do początków państwa polskiego, do epoki pary i wielkich wynalazków, do czasów przedchrześcijańskich oraz wielkich bitew o niepodległą ojczyznę. Dodatkową atrakcją Parku Miniatur była możliwość skorzystania z e-przewodnika zawierającego opisy wszystkich obiektów.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był „Dąb Bartek”, nazywany królem Puszczy Świętokrzyskiej. W drodze powrotnej pojechaliśmy do Galerii „Echo” w Kielcach, aby zjeść posiłek. Po wykorzystaniu wolnego czasu zebraliśmy się w ustalonym miejscu. Wróciłyśmy do domu szczęśliwi, pełni wrażeń, choć zmęczeni. Wycieczka była wspaniała.

Weronika Tworek

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information