Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Przez dwa dni - 7 i 8 kwietnia - maturzyści z diecezji sandomierskiej nawiedzają częstochowskie sanktuarium. Każdego dnia do tronu Królowej Polski przybywają młodzi ludzie z klas maturalnych z poszczególnych rejonów diecezji, aby prosić o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości oraz właściwy wybór drogi życiowej.

W czwartek (7 kwietnia) odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. W pielgrzymce wzięli udział uczniowie z klas: III a/b LO  i  IV b/c TE. Pielgrzymka rozpoczęło się od spotkania w Auli Ojca Kordeckiego, gdzie młodzież miała okazję wysłuchać dwóch wystąpień. Natalia Obodyńska, studentka ASP w Warszawie, opowiadała o cudownym uzdrowieniu. Natomiast o nawróceniu zagubionej nastolatki, która odkryła wielką miłość Boga do każdego człowieka i życia, z pasją mówiła Weronika Wallach, studentka medycyny oraz liderka Wspólnoty Ruchu Czystych Serc.

 

Kolejnym punktem pielgrzymki była modlitwa różańcowa w bazylice jasnogórskiej oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Centralnym punktem tego dnia była msza św., której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Biskup Nitkiewicz mówił w homilii o dojrzałości, którą przywołuje w swojej nazwie egzamin maturalny oraz sakrament bierzmowania. Oznacza ona odpowiedzialność za siebie i za innych. Będzie się ona zwiększała wraz z biegiem czasu. Kaznodzieja podkreślał, że maturzyści, przystępując do egzaminu, budują nie tylko swoją przyszłość, ale dzień jutrzejszy KościołaOjczyzny.

Ryszard Lewalski

 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information