Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Nie tak dawno żegnaliśmy naszych maturzystów, a już przyszedł czas na zakończenie roku szkolnego 2021/2022 dla wszystkich naszych uczniów. Uroczystość odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Połańcu i obfitowała w wiele atrakcji. 

Po odegraniu wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor ZS w Połańcu - mgr inż. Stanisław Rogala. Podkreślił on, że mimo trudnego roku, w którym proces nauki zakłóciła ponownie pandemia, a spokój nas wszystkich wojna, jaką wywołała Rosja przeciw Ukrainie, ocenia on minione 10 miesięcy pozytywnie. Młodzież z ZS w Połańcu osiągała sukcesy w nauce i sporcie, udzielała się w szkolnym wolontariacie i samorządzie uczniowskim, nie zapominając przy tym o sumiennej nauce. To zaowocowało, gdyż niemal wszyscy uczniowie szkoły uzyskali promocję do wyższych klas. 

Następnie życzenia udanych wakacji złożył uczniom Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec - Pan Jacek Nowak. Pogratulował też młodzieży osiągnięć naukowych i sukcesów w sporcie i poprosił, by uczniowie rozważnie korzystali z wypoczynku, szczególnie uważając na zagrożenia czyhające nad wodą. Miłym akcentem podczas wystąpienia burmistrza był ekologiczny podarunek, jaki wręczyły mu uczennice naszego LO w podziękowaniu za pomoc przy zorganizowaniu warsztatów na temat ochrony środowiska, w których wzięła udział nasza młodzież.

Jako ostatni z zaproszonych gości wystąpił Pan Radosław Bobek, przewodniczący szkolnej Rady Rodziców, który podziękował dyrekcji i nauczycielom za wzorową współpracę, życząc przy okazji młodzieży beztroskich i bezpiecznych wakacji. 

Po przemówieniach przyszedł czas na wręczenie nagród najlepszym uczniom. Dyrektor w asyście wychowawców poszczególnych klas i opiekunów szkolnych organizacji uhonorował wyróżniających się uczniów nagrodami książkowymi i pamiątkowymi dyplomami. 

 

Ostatnim akcentem uroczystości był fenomenalny występ Sikoreczek z Połańca, czyli zespołu, który powstał na potrzeby projektu edukacyjnego zrealizowanego w Portugalii. Nie zabrakło tradycyjnych tańców, śpiewu, a nawet przepięknego poloneza. 

 

Uroczystość z wdziękiem poprowadziła Natalia Bednarska, nowa przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego ZS w Połańcu, a o inne jej elementy zadbało liczne grono uczniów i nauczycieli, którym pragniemy serdecznie podziękować. Życzymy udanych wakacji - do zobaczenia we wrześniu!

Tekst i zdjęcia:

Marek Pedyński

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information