Pomóżmy Ukrainie!

,,Wojnę wygrywają dowódcy, przegrywają rodziny” 

Kamila Kompa, ,,Aforyzmy”

Jakże łatwo przychodzi nam rozmawiać i czytać o wojnach, które swoje początki i końce zapisały już w historii świata. I choć zdajemy sobie sprawę co kryje się za słowem ,,wojna”, do czasu do kiedy jej nie odczujemy, są to jedynie puste słowa. Ktoś zginął, ktoś wygrał, data tu, bitwa tam - tyle, ale i aż tyle. Bo za każdym ,,ktosiem”, przeprowadzoną bitwą, która była może 21 a może 12, stoją prawdziwi ludzie i wydarzenia, a co za tym idzie: krew, łzy, cierpienie, traumy, strach i prośby składane do Stwórcy, by wszystko to skończyło się jak najszybciej, by przeżyć, by ukochany brat, który wyszedł z domu bronić ojczyzny powrócił zdrowy, by nie musieć doświadczać tego ogromnego bólu straty, by znów móc się cieszyć zwykłością - wstaniem z łóżka, zjedzeniem śniadania; czy chociażby łykiem wody.
 
 
24 lutego 2022 r. stał się datą, która odmieniła życie milionów ludzi. To właśnie wtedy wojska rosyjskie rozpoczęły podbój Ukrainy. W jednej chwili jej mieszkańcy musieli stanąć przed wyborem - zostać, uciekać, walczyć. Jedni postanowili walczyć, drudzy nie mogli pozwolić sobie na wyjazd, inni postanowili wydostać się z kraju ogarniętego wojną; pakując całe swoje życie w jedną walizkę. Na temat tego, co obecnie dzieje się kilkaset kilometrów za granicą naszego państwa, można by mówić wiele, tworząc przy okazji cudowne wiersze o miłości, poświeceniu i pokoju. Jednak to, choć piękne, na niewiele się zda - liczą się realne działania.
 
Tu nasuwa się pytanie - ale w jaki sposób? Pomagać można choćby i 5 złotymi przelanymi na organizacje wspierające osoby przyjeżdżające do Polski z Ukrainy, ale również angażując się lokalnie w zbiórkę organizowaną przez naszą szkołę. Potrzebne są rzeczy pierwszej potrzeby - środki higieniczne, ubrania itp. Jeżeli chciałbyś dorzucić choć małą cegiełkę do naszej akcji, zakup wybrane przez siebie produkty, a następnie zostaw je w oznaczonym pomieszczeniu w szatni.
 
My - uczniowie, samorząd i wszyscy pracownicy naszej placówki nie pozostajemy obojętni wobec sytuacji na Ukrainie. Chcemy pomagać i wspierać jej mieszkańców całym sercem, okazując im tym samym wsparcie, a jednocześnie potępiając zło i roszczeniową politykę agresora. Jeżeli chcesz nas wesprzeć, dołącz do zbiórki!
 
Natalia Kufel 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information