W dniu 8 października 2015r. klasa II dT technikum budownictwa o specjalności: zbrojarz- betoniarz wraz opiekunem mgr inż. Eweliną Piotrowską wybrało się na wycieczkę przedmiotową do dużych zakładów kieleckich.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania zakładu Mostostal Kielce znajdującego się przy ul. Ściegiennego 280, który na rynku działa od ponad 50 lat. Firma Mostostal to wytwórnia i montaż konstrukcji stalowych, gdzie produkuje się ok 1000 ton/miesiąc stali. Wyposażona jest w nowoczesną technologię i nowoczesny sprzęt, gdzie pracuje około 220 osób. Głównie zajmują się dużymi inwestycjami tj. mosty, wiadukty, obiekty infrastruktury komunikacyjnej, instalacje ochrony środowiska, energetyka, budynki użyteczności publicznej, obiekty halowe itp. Obecnie prowadzi inwestycje budowy kanału ulgi Odra – Widawa, budowa dwujezdniowej drogi ekspresowej S-7 na odcinku Chęciny – Jędrzejów i budowa bloków energetycznych w Elektrowni Opole.
W aplikacji iDziennik, zostały aktywowane wszystkie konta rodziców, uczniów i nauczycieli. Zachęcamy wszystkich do korzystania z aplikacji. Poniżej zamieszczam instrukcje logowania.
G.Wójcikowski
Nocka w autokarze? Ależ TAK, spanie na conajmniej 2 fotelach jest wygodne. Polskibus jeździ szybko, za szybko i czas od przyjazdu (5.00) do świtu najlepiej spędzić na lotnisku TEGEL (bezpiecznie, taras widowkowy i zapoznanie z pracą portu lotniczego). Aktywność po wschodzie słońca zaczynamy ŻYCIEM BEZ TROSK, czyli poranny spacer po ogrodach Palacu Sanssouci w Poczdamie, wybudowanego w XVIII wieku przez Fryderyka II Wielkiego. W pałacu Cecilienhof podczas konferencji w 1945 roku Churchill, Truman i Stalin decydowali o podziale Niemiec. Powrót szybkim pociągiem do Berlina i przed nami 2 dni pełnych wrażeń. A propos: dokąd jedzie pociąg z preonu z wyświetlonym napisem „ Bitte nicht einsteigen?” Brama Brandenburska zwieńczona rzeźbą kwadrygi, którą powozi Wiktoria (bogini zwycięstwa) – zrobiła na nas wrażenie. Nasza Wiktoria R. z IIIA też zrobiła wrażenie ... na Niemcach. W pojedynku „na Wiktorie” Polska – Niemcy 1:1 (ale my gramy na wyjeździe, czyli punkty liczą się podwójnie). A na dodatek posiadamy super fotki zrobione przez Pana Andrzeja, laserowo rozświetlonej bramy z mappingiem 3D, czyli początek Festiwalu Światła. Pani Angeli M. nie spotkaliśmy w Reichstagu, ale i tak spacer po szklanej kopule z rewelacyjnym widokiem na panoramę miasta wynagrodził trud oczekiwania na kontorlę bezpieczeństwa. I tam właśnie pokazaliśmy Niemcom skąd przyjechaliśmy - scyzoryk pozostawiony w depozycie, jednoznacznie wskazywał ... dawne kieleckie J. Ogromne kebaby w wersji donner, u prawie zaprzyjaźnionego Turka w okolichach hotelu - smakowały wyśmienicie. Doprecyzowanie planu dnia kolejnego i błagalny wzrok dziewcząt: „No a czy będziemy w galerii? Oczywiście! Mamy w planie East Side Gallery i może jeszcze jakaś klasyka z obrazami na Museum Insel! No, ale w takiej, no wie Pan ....NORMALNEJ hihi, czy też będziemy miały czas na zakupy?” ... Wieczorny widok SONY CENTER w pobliżu na Potsdamer Platz rzuca nas na kolana - jest super. I jeszcze super nowość Starbuksa (lądujący w koszu) - brawo chłopaki. Lód kruszony o smaku cienkiej kawy, pity przy temperaturze 5 C, rozgrzewa ... emocje :)

W imieniu Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny i Best Western Grand Hotel w Kielcach miło nam poinformować, że decyzją Komisji Stypendialnej stypendium Programu Stypendialnego GRAND 2015/2016 otrzymał Arkadiusz Murdza uczeń klasy III bT.
Serdecznie gratulujemy!
24.09.2015 r. w Połańcu odbyła się konferencja dotycząca odnawialnych źródeł energii. Klasa III AB Technikum brała udział w konferencji.
Najważniejszym momentem konferencji była prelekcja wygłoszona przez Burmistrza gminy Güssing, która dzięki energii odnawialnej jest samowystarczalna energetycznie.
