#humanistyczny_polaniec #rekrutacja_liceum_2024

Dlaczego warto wybrać klasę humanistyczną w naszym LO? 

Klasa humanistyczna to doskonały wybór dla osób interesujących się naukami humanistycznymi i społecznymi. Nauka w tej klasie stwarza możliwość poszerzenia wiedzy z języka polskiego, języka angielskiego i wiedzy o społęczeństwie. Interaktywne zajęcia rozwiną umiejętności niezbędne do tworzenia szeroko pojętej kultury audiowizualnej i medialnej (telewizja, reklama, Internet). 

 Dobór przedmiotów rozszerzonych pozwoli absolwentom tego profilu na dużą elastyczność w wyborze kierunku studiów, a dzięki dobrej znajomości kształconego na poziomie rozszerzonym języka angielskiego uczelnie o charakterze międzynarodowym również będą w zasięgu ręki.

Lubisz czytać i uczyć się języków? Pasjonujesz się literaturą i kulturą, historią
światem współczesnym? Myślisz twórczo i jesteś osobą kreatywną

      To cechy w dużej mierze charakteryzujące humanistów.

 

Dlaczego warto wybrać ten profil?

– będziesz realizować ciekawe projekty historyczne, językowe,

– nauczysz się redagowania materiałów, informacji na portalach,

– odbędziesz wizyty studyjne w radiu, redakcji gazety,

– weźmiesz udział w warsztatach dziennikarskich i zajęciach wokalno-muzycznych,

– przygotujesz się do realizacji małej formy teatralnej, zdobędziesz umiejętności zachowania się na scenie,

– weźmiesz udział w konkursach literackich, dziennikarskich i językowych.

Dlaczego warto się u nas uczyć?

– miła atmosfera i aktywizujące metody nauczania,

– wykwalifikowana kadra dydaktyczna,

– udział w różnych projektach,

– nauka na wysokim poziomie.

Jakie są dalsze możliwości?

Profil ten przygotowuje w szczególności do studiowania na kierunkach humanistycznych, prawie, administracji, socjologii, stosunkach międzynarodowych, politologii, dziennikarstwie, historii sztuki czy kulturoznawstwie…

Lubisz zdobywać wiedzę, jesteś elastyczny i otwarty? Studia z zakresu coachingu, reklamy, e-learningu są równowagą dla tradycyjnych, choć nadal popularnych filologii obcych. Przyszłościowe kierunki humanistyczne to także specjaliści od social mediów czy copywriterzy, którzy muszą posiadać szeroką wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, komunikacji społecznej, reklamy.

Masz odwagę stawać zawsze po stronie dobra i sprawiedliwości?...

Cenisz dobrą książkę?...

Chcesz zaistnieć w świecie mediów?...

Marzysz o karierze prawnika, dziennikarza, aktora?….

 

Wybierz tę klasę! Inni już wybrali…

Julia Kasprowicz

Absolwentka  Liceum Ogólnokształcącego (profil  humanistyczny) w Połańcu.

Ukończyła Uniwersytet Jagielloński, Wydział studiów międzynarodowych i politycznych, kierunek: Studia azjatyckie bliskowschodnie z językiem arabskim.

Obecnie jest SEO copywriterem i tworzy treści na strony internetowe.

W 2012 r. rozpoczęłam naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół w Połańcu o profilu humanistycznym. Wybrałam akurat taki profil, bo od zawsze czułam, że mam predyspozycje związane z naukami humanistycznymi tudzież językowymi czy artystycznymi. Intensywna nauka języka angielskiego i polskiego była świetnym przygotowaniem do osiągnięcia dobrych wyników na maturze a następnie dostania się na wymarzony kierunek studiów na prestiżowym uniwersytecie. Dodatkowo nauczyciele prowadzący zajęcia  przekazywali wiedzę rzetelnie i z zaangażowaniem, sprawiając, że lekcje były dla mnie czystą przyjemnością. Do dziś mile wspominam zarówno pełnych pasji nauczycieli, przyjemną atmosferę panującą na lekcjach, jak i zabawne akcenty, dzięki którym nie odczuwało się presji i stresu związanych np. z egzaminami.

 

 

 

 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information