ISTNIEJĄ, BY POMAGAĆ. WOLONTARIUSZE SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU PRZY ZESPOLE SZKÓŁ IM. ODDZIAŁU PARTYZANCKIEGO AK „JĘDRUSIE” W POŁAŃCU

Są zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Młodzi, bezinteresowni, pełni wiary, życzliwości i optymizmu, świadomie udzielają się dla innych. Działają niezwykle efektywnie już od 23 lat – tyle bowiem istnieje Szkolne Koło Wolontariatu.

Młodzież do swojej pracy – misji niesienia pomocy potrzebującym podchodzi z sercem i dobrymi chęciami, nie oczekując niczego w zamian.

Praca w wolontariacie pozwala młodym ludziom nie tylko włączyć się w życie społeczne, ale przede wszystkim nieść pomoc potrzebującym. Stale współpracują z lokalnymi instytucjami: Środowiskowym Domem Samopomocy w Połańcu, Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, Klubem HDK ”Jędrusie”, Placówką Opiekuńczo – Wychowawczą w Łoniowie, Placówką Opiekuńczo – Wychowawczą Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego „Dom Ojca Gwidona”, Hostelem „WSPÓLNOTA” w Połańcu, Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Praca wolontariuszy nie polega tylko na robieniu rzeczy wielkich. Wystarczy zrobić właśnie jakąś małą rzecz - ona ma jednak ogromne znaczenie.

Obecny rok szkolny obfituje w wiele działań. Rozpoczęliśmy już w wakacje  pomagając podczas V Biesiady Środowiskowych Domów Samopomocy i Przyjaciół w Połańcu. Służyliśmy pomocą podczas finału projektu  „BEZ GRANIC INTEGRUJEMY SIĘ W MIEŚCIE POŁANIEC” realizowanego przez ŚDS Połaniec.

W październiku, we współpracy z Klubem HDK „Jędrusie” Połaniec,  czynnie włączyliśmy się w akcję pomocową dla chorego chłopca – zorganizowaliśmy kwestę i kiermasz pyszności.

Podobnie jak w poprzednich latach wolontariusze przeprowadzili mikołajkową zbiórkę darów pod hasłem „I Ty  możesz zostać św. Mikołajem” dla podopiecznych Domów Dziecka w Łoniowie i Pacanowie. Dzięki hojności mieszkańców Miasta i Gminy Połaniec wolontariusze przygotowali paczki dla dzieci, a za zebrane podczas kwesty pieniądze zorganizowana zostanie dla nich mikołajkowa podróż marzeń. We współpracy z Caritas Diecezji Sandomierskiej wolontariusze przeprowadzili zbiórkę żywności dla potrzebujących.

 

Przed nami jeszcze wiele inicjatyw – głowy mamy pełne pomysłów i serca otwarte dla drugiego człowieka.

 

Drodzy Wolontariusze!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza
chcielibyśmy Wam życzyć nieustającego zapału do nowych wyzwań,
radości ze spotkań z ludźmi, którym pomagacie i poczucia, że warto to robić.

To dzięki Wam życie drugiego człowieka nabiera barw, a świat staje się lepszy!

 Dziękujemy za to, że jesteście!

 

Dyrekcja Szkoły
wraz
z Opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information