Uczeń naszego LO w finale olimpiady historycznej

21 marca 2024 r. odbyły się zawody finałowe (centralne) I stopnia Olimpiady Historycznej – „Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za Wolność Waszą i naszą. Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768–1864”. Celem Olimpiady jest kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o tysiącletniej historii oręża polskiego oraz roli i miejscu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w życiu narodu i państwa polskiego.

 

Do zawodów finałowych zakwalifikował się Michał Miklewicz, uczeń klasy III AC LO. Na tym etapie uczniowie musieli napisać w ciągu 180 minut pracę pisemną na jeden z pięciu tematów przygotowanych przez Komitet Główny Olimpiady. Michał zdecydował się przeanalizować kwestię włościańską w powstaniach narodowych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Trzymajcie za Michała kciuki. Stawka jest wysoka. Zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii.

Iwona Czosnek

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information