Dzielimy się dobrem z podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej w Połańcu

Już po raz drugi Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało Dzień Dobra, który w tym roku przebiega pod hasłem #obDARowani. Drugi człowiek to dar i spotkanie z nim również jest darem. Dlatego z ogromną radością podjęliśmy się organizacji tego dnia pod patronatem #CARITAS Diecezji Sandomierskiej. 

Tym razem z uśmiechem, życzliwym słowem, chęcią pomocy oraz propozycją dobrej zabawy odwiedziliśmy Warsztat Terapii Zajęciowej w Połańcu - jego podopiecznych i pracowników. Pogoda dopisała, więc pod okiem Pani Niny, przy współudziale znawczyń ziół, przystąpiliśmy do zakładania zielnika, a następnie sadzenia drzewek. Dla większości z nas to zupełnie nowe doświadczenie, ale przy pomocy uczestników zajęć i dzięki fachowym wskazówkom, poradziliśmy sobie bez trudu. 

Pogoda sprzyjała dzieleniu się dobrem i integracji, dlatego z przyjemnością spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu, przy ognisku przygotowanym przez pracowników WTZ.  Nie brakło integracyjnych tańców. Zwieńczeniem naszej wizyty było wspólne wykonanie pracy plastycznej, na której jedna z naszych wolontariuszek namalowała symbol Dnia Dobra - słońce, a wszyscy chętni uczestnicy spotkania odbili swoje dłonie na pamiątkę oraz jako znak integracji. Dobrym czynom towarzyszą dobre słowa, dlatego dla wszystkich przygotowaliśmy karteczki z pozytywnym przesłaniem i z przyjemnością obserwowaliśmy pojawianie się uśmiechów na twarzach obdarowanych. Skierowaliśmy je również do przedstawicieli Policji oraz społeczności szkolnej.

To był wspaniały dzień pełen pozytywnej energii, słońca, miłości do drugiego człowieka, radości, dobrych uczynków. To był prawdziwy #DZIEŃ DOBRA.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information