Uczniowie ZS w Połańcu na Dniu Otwartym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku, 50-osobowa grupa złożona z uczniów klas pierwszych i drugich wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyjazdu były pokazy chemiczne na UJ w Krakowie. Na miejsce przybyliśmy około godziny 10:30. Od razu po przyjeździe udaliśmy się do galerii, aby coś zjeść i zrobić drobne zakupy.

Następnie około godziny 13:00 dojechaliśmy do Centrum Edukacji Przyrodniczej na UJ w Krakowie, gdzie zostaliśmy podzieleni na dwie 25-osobowe grupy. Obejrzeliśmy tam ciekawe wystawy z zakresu geologii i zoologii. Przeprowadzony przez Pana przewodnika wykład był bardzo interesujący, a młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w tej wystawie.

Następnie udaliśmy się na dzień otwarty na wydział chemii UJ w Krakowie. Głównym tematem pokazów były zastosowania chemii w dziedzinie kryminalistyki, a sam wykład nosił nazwę: „Sherlock Holmes vsdetektywi CSI - kryminalistka dawniej i dziś”. Prowadząca pokazała młodzieży wiele ciekawych badań, które przeprowadza się bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w pokazie i z zaciekawieniem oglądali przeprowadzone badania.

Około godziny 17:00 wybraliśmy się w drogę powrotną do Połańca. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Opiekunami młodzieży były Panie: Dorota Płachecka, Małgorzata Jaguś, Agnieszka Kusal i Jolanta Gach. W imieniu wszystkich uczniów chciałbym podziękować nauczycielce chemii - Pani Dorocie Płacheckiej - za zorganizowanie tak ciekawego wyjazdu.

Kacper Zieliński (kl. 2"B"LO)

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information