
Kolejna super informacja dotycząca sukcesów naszych uczniów: KAMIL KAPUŚCIŃSKI IVA TE w FINALE Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.
Olimpiada odbywa się trójstopniowo. Uczniowie rozwiązują test złożony z 40 zadań, następnie najlepszych 16 uczniów wykonuje taki sam zestaw dwóch zadań laboratoryjno-projektowych, korzystając z aparatury i sprzętu o identycznej funkcjonalności, a po zakwalifikowaniu się do finału czeka na nich odpowiedź ustna z wylosowanego zestawu 3 pytań przed komisją konkursową i publicznością. Trudniejszej wersji olimpiady,... chyba już nie można opracować (2 x teoria + 2 x praktyka z wiedzy i umiejętności z kilku przedmiotów zawodowych), a na koniec stresujący występ w wersji "na żywo" przed jury i publicznością.
Kamil po etapie "krakowskim" przygotowuje się do zmagań finałowych w Gdyni 26-27.02.2026. Na liście finalistów i laureatów od lat pojawiają się uczniowie z najlepszych TECHNIKÓW w Polsce (Kraków, Białystok, Lublin, Nowy Sącz,... i Połaniec). W ubiegłym roku tytuł laureata wywalczył PAWEŁ KOMASARA (w kategorii ELEKTRYKA - co świadczy o jego niesamowitej wszechstronności, bo przecież jest ELEKTRONIKIEM).
Kamil Kapuściński (w roku 2025) zajął 16 miejsce w Polsce w kategorii elektronika. W tym roku, może być tylko lepiej. TRZYMAMY KCIUKI!
Mariusz Zyngier