Noc Naukowców 2015

48 osób z naszego Technium i Liceum wyruszyło w w piątkowe popołudnie w poszukiwaniu wrażeń w trakcie Nocy Naukowców 2015.  Pokazy na Wydziale Inżynierii Chemicznej Politechniki Krakowskiej:  „Luminescencja”, „Chemia czterech żywiołów” oraz „Chemia niskich temperatur”,  najbardziej ucieszyły licealistów. Mapping 3D na budynkach PK przy ulicy Warszawskiej zadowolił gusta najbardziej wybrednych.  Technicy zacierali ręce na pokazach robotów, zielonego lasera, precycyjnych systemów pomia rowych, symulatorach i wielu innych stanowiskach na Wydziale Mechanicznym Politechniki. Automatyka i robotyka stała się nową pasją dla wielu uczestników wyjazdu.

Dlaczego jeździmy na  Noc Naukowców i inne fajne imprezy:

- „zapalamy iskierkę” nauki, kreatywności, wynalazczości, innowacji (w kolejnych latach nasi uczniowie zdobywają laury na konkursach i olimpiadach technicznych)

- lubimy patrzeć  na zadowolenie uczestników wyjazdu

- szkoła jest i może być w dalszym ciągu „fajna”

- a poza tym: potrafimy przygotowywać wyjazdy w wersji budżetowej (np. Kraków - 25 PLN, z atrakcyjnym programem i profesjonalną organizacją). Nie kupujemy gotowych wycieczek w biurach turystycznych, tylko wszystko opracowywyjemy, organizujemy, rezerwujemy itd. sami z ucznami - poprzez to  nasze programy są "skrojone na miarę" a ceny nieosiągalne dla innych. 

Już wkrótce 06.października wyruszamy z fajną grupą młdych ludzi z naszej szkoły do Berlina i Poczdamu (wizyta w Bundestagu, Muzeum Techniczne, lotnisko Tegel, ogrody Sanssouci)  i wiele, wiele innych atrakcji za bardzo niewiele pieniędzy.

M.Zyngier

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information