KRAJOWY FINAŁ SCI-TECH CHALLENGE 2016

W dniu 9.03.2016 roku uczniowie z klasy III technikum w Połańcu uczestniczyli  krajowym finale Ogólnopolskiego Konkursu Sci-Tech Challenge. W finansowym sercu Polski jakim jest Giełda Papierów Wartościowych,  drużyna "Anżeje";) w składzie Adam Chyla, Michał Lorens, Daniel Hyla, Karol Pazdro i Arkadiusz Murdza rywalizowała z pięcioma innymi zespołami. Zadanie z jakim się zmierzyli to zmniejszenie zużycia wody i energii w rafinerii. Rywalizacja nie okazała się zwycięska, ale w trakcie ponad dwugodzinnej rywalizacji  zespół z Połańca zaproponował ciekawe rozwiązania, co spotkało się z uznaniem komisji konkursowej.


Program Sci-Tech Challenge prowadzony jest w 10 krajach. W Polsce, realizowany jest we współpracy z firmą Exxon Mobil. Jego celem jest pokazanie uczniom szkół ponadgimnazjalnych atrakcyjności zawodów związanych z naukami ścisłymi (Maths, Science, Technology; MST). W trakcie programu uczestnicy mieli okazję przekonać się w praktyce, że dalsze kształcenie umiejętności z tego obszaru może im pomóc w karierze zawodowej.
W program zaangażowani byli wolontariusze z firmy Exxon Mobil, którzy w trakcie warsztatów dla uczniów przekazywali  wiedzę związaną z prognozowanym zużyciem energii i trendami w sektorze paliw.

Dzięki wyjątkowym osobowościom i pozytywnej energii w zespole "Anżeje", wyjazd okazał się ciekawym przeżyciem.

Opiekun Andrzej Forkasiewicz.

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information