Kolejny sukces Zespołu Szkół w Połańcu

III miejsce w prestiżowym, interdyscyplinarnym OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MŁODY INNOWATOR (IX edycja 2015/2016) zatytułowanym: „Mamy pomysł na produkt przyszłości” zdobył uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Połańcu Jakub Zyngier. Nagrodzona została wykonana przez ucznia, innowacyjna aplikacja mobilna RAZEM BEZPIECZNIEJ. Organizatorem konkursu jest  Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT,  Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej, patronat medialny Przegląd Techniczny. Celem konkursu jest rozwijanie twórczego myślenia i krzewienie innowacyjnych postaw u młodzieży. Konkurs spełnia ważny aspekt wychowawczy – uczy pracy od pomysłu do realizacji. Udział w Konkursie daje uczniom szansę osiągnięcia pierwszego poważnego sukcesu - najlepsze prace są przedstawiane na krajowych i międzynarodowych wystawach wynalazków. Wręczenie nagród laureatom odbędzie się w siedzibie NOT w pierwszej dekadzie czerwca 2016 r.

 

W dniu 20 maja 2016, Jakub będzie walczył o finał E(X)PLORY 2016. Uczestnikiem półfinału krajowego będzie również Arkadiusz Murdza - uczeń klasy III Technikum Energetycznego. Arek i Kuba to jedyni reprezentanci powiatu staszowskiego w tym prestiżowym konkursie. Z niecierpliwością czekamy na wynik E(X)PLORY. Czy trzeci rok z rzędu Połaniec będzie miał swoich finalistów? Sukces jest potwierdzeniem słuszności ostatniego wyróżnienia dla Zespołu Szkół w Połańcu. Jak dotychczas tylko cztery szkoły, należą do elitarnej grupy KREATYWNYCH SZKÓŁ.
Nagrodzona aplikacja RAZEM BEZPIECZNIEJ poprawia bezpieczeństwo podróży i komfort jej uczestników. Nawet bardzo zaawansowane urządzenie GPS nie umożliwia wizualizacji i określenia położenia drugiego samochodu (z którym udajemy się w wspólną podróż) i jego parametrów podróży. Optymalnym rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo i komfort podróży jest możliwość wzajemnego podglądu na mapie położenia drugiego samochodu oraz znajomość podstawowych parametrów takich jak: odległość, czas potrzebny na przebycie aktualnego dystansu pomiędzy pojazdami (przy uwzględnieniu aktualnych prędkości i kierunków jazdy) oraz informowanie się wzajemne o ewentualnych postojach i awariach.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information