Sukces uczniów Zespół Szkół w Połańcu

 

III miejsce i tytuł laureata /połączony w wolnym wstępem na studia/ w prestiżowej Olimpiadzie Innowacji Technicznych zdobył uczeń klasy III B Technikum Energetycznego Arkadiusz Murdza za pracę "Britsih car in Poland". III miejsce w interdyscyplinarnym OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MŁODY INNOWATOR zatytułowanym: "Mamy pomysł na produkt przyszłości" zdobył uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Połańcu Jakub Zyngier. Nagrodzona została wykonana przez ucznia, innowacyjna aplikacja mobilna RAZEM BEZPIECZNIEJ. Organizatorami konkursów są Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej, patronat medialny Przegląd Techniczny. Celem konkursów jest rozwijanie twórczego myślenia i krzewienie innowacyjnych postaw u młodzieży. Konkursy spełniają ważny aspekt wychowawczy - uczą pracy od pomysłu do realizacji. Udział w konkursach technicznych daje uczniom szansę osiągnięcia pierwszego poważnego sukcesu - najlepsze prace są przedstawiane na krajowych i międzynarodowych wystawach wynalazków. Wręczenie nagród laureatom odbędzie się w siedzibie NOT w pierwszej dekadzie czerwca 2016 r. Ponadto Arek i Kuba zakwalifikowali się do finału Festiwalu Młodych Naukowców E(x)polry w Gdyni.

 

Są to jedyni finaliści z powiatu staszowskiego a co lepsze jedyni z naszego województwa.To już trzeci rok z rzędu nasi uczniowie są już co najmniej finalistami. Kuba dodatkowo zdobył nagrodę specjalną. Dwa lata temu Mariusz Bielaszka reprezentował Polskę na światowym Infomatrixie w Rumuniii a w roku ubiegłym Joachim Jakubas w Brukseli. Co przyniesie finał 2016? Musimy poczekać do października. A może konkurs INTEL'a w USA? Mocno wierzymy, gdyż mamy dwie bardzo dobre prace :Co zrobić żeby wygrać? Niezwykle proste- zdefiniować innowacyjny problem naukowy, znaleźć praktyczne rozwiązanie, wykonać i uruchomić model. napisać pracę teoretyczną, przebrnąć eliminacje i załapać się na konkurs regionalny /nasz dla świętokrzyskiego, łódzkiego, śląskiego, mazowieckiego, małopolskiego, i podkarpackiego/ był w Centrum Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęciński/ i tam przed jury /profesorowie uczelni, naukowcy z różnych dziedzin/ zaprezentować pracę i odpowiedzieć na serię pytań i cierpliwie czekać na werdykt. A na finale w Gdyni - wszystko to samo tylko rywalizujemy ze zwycięzcami innych konkursów regionalnych i dodatkowo też w języku angielskim - bo laureaci jadą w świat reprezentować Plolskę. Opiekunami prac są Beata Zyngier i Grzegorz Wójcikowski.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information