Sukces uczniów połanieckiego liceum w prestiżowej Olimpiadzie Informatycznej IT JUNIOR 2016

W pierwszych dniach grudnia 2016 roku dwaj uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Połańcu, Wojciech Filipowicz i Paweł Małek z klasy 3 „A” LO, sprawdzili swoje siły w dziedzinie informatyki, biorąc udział w kolejnej edycji olimpiady IT Junior 2016. Zawody odbywały się w przepięknej Pradze w międzynarodowej atmosferze.

 

Podczas dwudniowego pobytu w stolicy naszego południowego sąsiada Wojtek i Paweł mieli okazję przekonać się, co oznacza humorystyczne powiedzenie "czeski film", kiedy to wagoniki metra zamiast jechać do przodu, ruszyły kursem kolizyjnym do tyłu :). Na szczęście parnik CALIPSO (statek), na którym odbywała się wieczorna gala, okazał się bardziej przewidywalnym środkiem lokomocji. W klimatycznej scenerii Pragi, widzianej z Wełtawy podczas zachodu słońca, zostaliśmy mile zaskoczeni informacją o drużynowym zwycięstwie w IT Junior 2016. Potem kolejna niespodzianka (chyba że chłopcy przesadzali ze skromnością), indywidualnie Paweł Małek zajął II miejsce, a Wojciech Filipowicz był piąty.

Warto w tym miejscu podkreślić, że to nie pierwsze duże osiągnięcie uczniów Zespołu Szkół w międzynarodowym gronie informatyków. W minionych latach zdarzyło się nam już 1. miejsce indywidualnie, były też sukcesy w drużynie. To pokazuje, że przygotowywani przez polskich specjalistów uczniowie w niczym nie ustępują kolegom z Czech, Słowacji czy Niemiec, a niejednokrotnie okazują się lepsi. Brawo my! :)

Jak widać na zamieszczonych zdjęciach, razem z nami cieszyła się cała Praga i wszyscy turyści ;). O przygotowanie merytoryczne naszych uczniów zadbała Pani mgr inż. Teresa Switek, a nad odpowiednim poziomem motywacji od początku do zakończenia turnieju czuwał wychowawca klasy III „A” – mgr Andrzej Forkasiewicz.

 

Opiekun uczniów

Andrzej Forkasiewicz

 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information