Uczennica połanieckiego liceum na podium ogólnopolskiej olimpiady!

Bardzo miłe wieści dotarły do nas w czwartkowy wieczór z Wrocławia. Uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Połańcu – Julia Popielska – została laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Solidarności „Dwie Dekady Historii”. Julia zajęła 3. miejsce w finale ogólnopolskim i zdobyła stypendium w wysokości 1000 zł, a także cenne nagrody rzeczowe.

 

Aby dotrzeć do finału olimpiady, należało pokonać dwa wcześniejsze etapy rywalizacji, o których już informowaliśmy za pośrednictwem strony internetowej. Ogólnopolski finał, w którym wzięło udział 48 uczniów ze wszystkich 16 województw (po 3 najlepsze osoby z każdego województwa), odbył się we Wrocławiu w dniach od 6-8 czerwca i składał się z dwóch etapów. Pierwszy miał formę egzaminu ustnego, podczas którego należało się wypowiedzieć na wylosowany temat. Drugi etap polegał na obronie wcześniej przygotowanej prezentacji. Ostatniego dnia rywalizacji ogłoszono wyniki i wręczono laureatom nagrody.

Julia, o której sukcesach już wielokrotnie informowaliśmy, okazała się być w gronie najlepszych w Polsce. To ogromny sukces, bez wątpienia jeden z największych w historii naszego liceum. Tym bardziej cenny, że – jak już pisałem po etapie wojewódzkim – Julia uczęszcza do klasy o profilu biologiczno-chemicznym, więc wiedza humanistyczna, jaka wymagana jest na Olimpiadzie Solidarności, mogłaby mieć dla niej drugoplanowe znaczenie. Jednak Julka zdecydowała się podjąć wyzwanie, włożyła ogrom pracy w przygotowanie do konkursu, a efekty okazały się znakomite.

Gratulowałem już Julii osobiście, ale sądzę, że należy to zrobić również na forum publicznym. Tak więc, Julko, serdecznie i z całego serca gratuluję wielkiego osiągnięcia, nie tylko w swoim imieniu, ale także w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół w Połańcu. Brawo! Jesteśmy z Ciebie dumni!

 

Marek Pedyński

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information