Nasi uczniowie na niezwykłej lekcji w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

W ramach realizacji projektu "Dziś uczeń - jutro student" 26 i 27 marca 2024 r. dwie grupy uczniów uczestniczyły w wyjazdowych szkoleniach edukacyjnych. Tym razem młodzież miała okazję brać udział w zajęciach laboratoryjnych z fizyki i chemii zorganizowanych przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Lekcje z wykorzystaniem ciekłego azotu i suchego lodu okazały się bardzo ciekawe. Uczniowie doświadczyli bardzo niskich temperatur, przekonali się również, czym jest temperatura i jaki ma wpływ na materiały o różnym stanie skupienia. Z kolei w laboratorium chemicznym młodzież dowiedziała się tego, że dzięki odpowiednim metodom naukowym powietrze naprawdę można zobaczyć. W części wystawowej stacje doświadczalne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Zapraszamy na poniższą fotorelację.

Andrzej Forkasiewicz

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information