#TECHNIK ELEKTRYK #REKRUTACJA 2024

Oferta kształcenia na rok 2024/2025 w Technikum w Połańcu - technik elektryk

W obecnych czasach trudno sobie wyobrazić życie bez energii elektrycznej, a technik elektryk to profesjonalista o wysokiej pozycji na rynku pracy. Praca jest niezwykle ciekawa, ponieważ czynności wykonywane przez elektryka zapewniają prawidłowe i ciągłe działanie sieci energetycznych, maszyn i urządzeń elektrycznych. Jako absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik elektryk będziesz przygotowany do montowania i uruchamiania maszyn i urządzeń elektrycznych na podstawie dokumentacji technicznej,  wykonywania instalacji elektrycznych, montowania i naprawiania układów sterowania, regulacji i zabezpieczeń maszyn i urządzeń elektrycznych, dobierania, montowania i sprawdzania działania środków ochrony przeciwporażeniowej. Nasi partnerzy zapewnią Ci najlepsze miejsca do realizacji praktyk zawodowych. 

Technik Elektryk

Języki obce:

    - język angielski,
    - język niemiecki/ język rosyjski - do wyboru

Przedmioty punktowane:

    - język polski,
    - matematyka,
    - język obcy nowożytny,
    - informatyka.

Uczeń odbywający naukę w naszej szkole będzie odbywał zajęcia praktyczne w następujących pracowniach:

- pracownia elektrotechniki i elektroniki,
- pracownia montażu, konserwacji i eksploatacji maszyn i urządzeń elektrycznych,
- pracownia montażu, konserwacji i eksploatacji instalacji elektrycznych,

Zawód technik elektryk, to zawód przyszłości, dający wiele wyzwań i możliwości samorealizacji. Osoba posiadająca kwalifikacje przypisane do zawodu technik elektryk wyposażona jest w aktualną wiedzę i umiejętności zawodowe, ale także świadomość i potrzebę ciągłego doskonalenia się i pozyskiwania nowych uprawnień.

Po tym właśnie kierunku jako technik masz szerokie horyzonty i możliwość wykonywania satysfakcjonującej pracy; możesz podjąć studia na kierunkach związanych z elektrycznością i możesz prowadzić własną firmę elektryczną.

Przedmiot realizowany w zakresie rozszerzonym:

    -matematyka.
   

Zobacz informacje na temat zawodu technik elektryk:

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information