#szkoła_branżowa_polaniec #rekrutacja_2024 #szkola_pierwszego_wyboru

Masz fach w ręku - dlatego warto wybrać szkołę branżową w Zespole Szkół w Połańcu!  

Wybór szkoły branżowej sprawia, że po jej ukończeniu masz fach w ręku, a fachowcy obecnie są bardzo potrzebni nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Dzięki temu można naprawdę sporo zarobić. Niejednokrotnie znacznie więcej niż po studiach. 

W szkole branżowej nacisk kładziony jest na praktykę, czyli zdobywanie realnych umiejętności, co przygotuje Cię do wymagań rynku i ułatwi znalezienie pierwszej pracy.

Szkoła branżowa jest też pierwszym krokiem w dalszym rozwoju, a to za sprawą tego, że wraz z jej ukończeniem i zdobyciem praktyki można pójść na egzamin czeladniczy i założyć własną firmę.

Zrób krok w stronę przyszłości

Obecnie jest naprawdę spore zapotrzebowanie na pracowników z branży budowlanej, ale i branży samochodowej. Wszak domy ktoś musi budować, a samochody naprawiać. Stąd wybór szkoły branżowej pozwala na znalezienie dobrej pracy. Zatem po szkole absolwenci są już przygotowani i nie muszą odbywać dodatkowych szkoleń czy kursów. Wyżej wymienione zawody pozwalają na znalezienie również świetnej pracy u naszych zachodnich sąsiadów. Przekonać do takiej pracy może choćby zarobek, który jest kilkukrotnie większy niż w Polsce, wszak i tam poszukują pracowników i polski murarz czy mechanik jest niemal na wagę złota.

Osiągnij sukces w swojej pracy

Warto zastanowić się nad swoją przyszłością i wybrać to, co Cię interesuje. Oczywiście przy wyborze trzeba też zwrócić uwagę, jakie jest zapotrzebowanie na rynku pracy. Tym bardziej, że jeszcze do niedawna kształciło się wielu uczniów, którzy po ukończeniu studiów zwyczajnie nie mogli znaleźć swojej pracy. A przecież lepiej być dobrym mechanikiem niż miernym studentem.

Nie wszyscy muszą iść na studia. Zakończenie edukacji na szkole branżowej nie jest żadnym wstydem. Tym bardziej, że daje ona realny zawód. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, aby później kontynuować naukę. Szkoła branżowa jest 3-letnia i po jej ukończeniu absolwenci mogą pójść do branżowej szkoły drugiego stopnia. Dlatego warto przemyśleć, jaką szkołę wybrać, gdyż nikt nie zadba tak o Twoją przyszłość, jak Ty sam.

 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information