XXII Giełda Wynalazków

XXII Giełda Wynalazków
nagrodzonych w 2014 roku na Międzynarodowych Targach Wynalazczości

Giełda odbyła  się w dniach 17-18 lutego 2015 r. w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Głównym celem wystawy jest promocja osiągnięć i międzynarodowych sukcesów jednostek sfery nauki, innowacyjnych podmiotów gospodarczych oraz indywidualnych wynalazców poza środowiskiem naukowym, zwiększenie zainteresowania przedsiębiorców polskimi rozwiązaniami naukowo-technicznymi oraz produktami innowacyjnymi, a także uhonorowanie medalistów targów wynalazczości za ich międzynarodowe sukcesy. Na Giełdzie zostały  przedstawione wyroby i technologie zaawansowane w procesie badawczo-wdrożeniowym lub gotowe do wdrożenia i komercjalizacji.

 

Nagrodę specjalną i list gratulacyjny Minister Nauki i Szkonicta Wyższego,  za złoty medal z wyróżnieniem na IWIS (International Warsaw Invention Show) 2014 i srebro na Brussels Innova 2014, odebrał Jakub Zyngier (obecnie Zespołu Szkół   a w trakcie IWIS - uczeń Gimnazjum w Połańcu) za "Zatrzymaj się i żyj czyli ... bezpieczny przejazd"). Praca ta zdobyła II miejsce w Polsce w Młodym Innowatorze (Warszawa Stowarzyszenie Wynalazców i Racjonalizatorów) i III w Młodym Wynalazcy (Katowice). Na stoisku Zespołu Szkół  swoją pracę prezentował również Joachim Jakubas - brązowy medalista z Burkseli (wraz z Marcinem Markowskim i Grzegorzem Koprem).
W trakcie tegorocznej Giełdy Wynalazków prezentowanych było  ponad 130 rozwiązań nagrodzonych na światowych targach i wystawach innowacji w roku 2014 obejmujących takie dziedziny jak: ekologia, chemia, biologia, elektronika, medycyna, mechanika, budownictwo i informatyka.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tegoroczna Giełda Wynalazków została objęta honorowym patronatem:

- Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
- Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości,
- Urzędu Patentowego RP,
- Rady Głównej Instytutów Badawczych,
- Naczelnej Organizacji Technicznej,

W uroczystości wzięli udział również:

- wystawcy Giełdy – laureaci wystaw i targów wynalazczości z 2014 roku,
- uczniowie, studenci, doktoranci oraz inni przedstawiciele środowiska akademickiego i instytutów badawczych, których innowacyjne rozwiązania otrzymały medale i wyróżnienia na światowych wystawach wynalazków,
- prywatni przedsiębiorcy i przedstawiciele przemysłu zainteresowani rozwojem polskiej myśli innowacyjnej,
- przedstawiciele instytucji promujących lub wspomagających rozwój wynalazczości w Polsce,
- przedstawiciele mediów polskich i zagranicznych.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information