OGROMNY SUKCES naszego ucznia

Paweł Komasara IVA TE został LAUREATEM Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w grupie elektryka.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowana jest pod patronatem Ministra Edukacji. Organizatorem Olimpiady jest Akademia Górniczo–Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie. Uczestnikami Olimpiady mogą być uczniowie czteroletnich liceów ogólnokształcących, pięcioletnich techników, branżowych szkół I i II stopnia.

Olimpiada odbywa się trójstopniowo. Uczniowie rozwiązują test złożony z 40 zadań, następnie najlepszych 16 uczniów wykonuje taki sam zestaw dwóch zadań laboratoryjno-projektowych, korzystając z aparatury i sprzętu o identycznej funkcjonalności., a po zakwalifikowaniu się do finału czeka na nich odpowiedź ustna z wylosowanego zestawu 3 pytań przed komisją konkursową i publicznością.

Trudniejszej wersji olimpiady,... chyba już nie można opracować (2 x teoria + 2 x praktyka z wiedzy i umiejętności z kilku przedmiotów zawodowych), a na koniec stresujący występ w wersji "na żywo" przed jury i publicznością.  

Paweł Komasara zajął 4. miejsce spośród najlepszych uczniów ze wszystkich szkół w Polsce.

Na liście finalistów i laureatów od lat pojawiają się uczniowie z najlepszych TECHNIKÓW w Polsce (Kraków, Białystok, Lublin, Nowy Sącz,... i Połaniec). A teraz najlepsze - Paweł zdobył tytuł laureata w kategorii ELEKTRYKA (co świadczy o jego niesamowitej wszechstronności, bo przecież jest ELEKTRONIKIEM).

Pełen szacunek dla wiedzy Pawła i moc gratulacji - to nie jest przypadek, bo od bardzo długiego czasu przygotowywał się rozwiązując setki pytań teoretycznych i zadań praktycznych).

PAWEŁ jesteś WIELKI! B.R.A.W.O.

W olimpiadzie duży sukces osiągnął też Kamil Kapuściński z klasy IIATE, który zajął 16 miejsce w Polsce w kategorii elektronika.

Beata i Mariusz Zyngier

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information