Kolejny sukces naszych licealistów

 

5 kwietnia 2024 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał XX edycji Konkursu Wiedzy o NSZZ „Solidarność”. Do tego etapu zakwalifikowało się 60 uczniów z 30 szkół ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego. Zostali oni wyłonieni podczas  szkolnego etapu tego konkursu.

Z naszej szkoły do finału awansowało aż trzech uczniów: Adrian Dzieciuch (IBLO), Szymon Kiełb (IACLO), Adam Maćkowiak (IIALO). Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodzieży oraz rozwijanie zainteresowań najnowszą historią naszej Ojczyzny i Ziemi Świętokrzyskiej.  Wyniki konkursu były utrzymywane w tajemnicy do 26 kwietnia.

Wręczenie nagród laureatom odbyło się siedzibie Enea Elektrownia Połaniec SA w Zawadzie. Dwóch uczniów z naszej szkoły zostało nagrodzonych wartościowymi nagrodami. II miejsce zajął Szymon Kiełb. Nagrodzony został wysokiej jakości telefonem komórkowym, głośnikiem oraz ciekawymi publikacjami książkowymi. III miejsce zajął Adam Maćkowiak. Jego nagroda to hulajnoga elektryczna. Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy również Adrianowi za trud włożony w przygotowanie do konkursu i udział w tymże wydarzeniu. Wierzę, że zdobyta wiedza zaprocentuje i pozwoli młodzieży lepiej zrozumieć proces transformacji ustrojowej oraz dzisiejszą rzeczywistość będącą efektem ciągłości procesów historycznych zgodnie z ideą: „Wszystko co jest, wyrasta z tego, co było”.

Podziękowania składamy organizatorom tego wydarzenia: Regionowi Świętokrzyskiemu NSZZ „Solidarność,  Świętokrzyskiemu Kuratorowi Oświaty  i głównemu sponsorowi konkursu – firmie Enea Połaniec oraz przewodniczącemu NSZZ „Solidarność” – Piotrowi Dudzie.

Opiekun: Czosnek Iwona

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information