Dziewczęta z Zespołu Szkół w Połańcu najlesze w województwie

30 maja 2016 roku w Strawczynie odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Rozstawnych w ramach Vena Sport.
Bardzo dobrze poradziły sobie uczennice Zespołu Szkół w Połańcu w tzw. sztafecie   szwedzkiej (100mx200mx300mx400m) zdobywając I miejsce w  składzie: Patrycja Bryk II a LO, Aleksandra Stawiarz I b LO, Gabriela Kazberuk I b LO i Paulina Witek I c T. Dziewczęta zdobywając pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych uzyskały  prawo startu w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w październiku w Łodzi.
Chłopcy w sztafecie szwedzkiej  wywalczyli II miejsce w składzie: Wojciech Taras II c T, Eryk Ragan II c T , Mikołaj Bielaska I a LO i Paweł Switek III b TE.
W sztafecie 4x100 chłopcy zdobyli II miejsce w składzie: Kamil Durda II a LO,  Patryk Bańkowski II b T, Wiktor Walenciak II d T i Tomasz Ziarno II a T.

Dziewczęta w sztafecie 4x100 zdobyły III miejsce w składzie: Anna Gad, Eulalia Pluta, Marcelina Czechowska i Izabela Oleś wszystkie z IIIb LO.
Wszystkim startującym  gratulujemy, a dziewczętom życzymy sukcesu w zawodach ogólnopolskich.