Sukcesy olimpijczyków z Zespołu Szkół w Połańcu

Z radością informujemy, że kilkoro naszych uczniów osiągnęło bardzo dobre wyniki w olimpiadach przedmiotowych, które odbywały się
w grudniu i styczniu.

            W Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym do etapu okręgowego zakwalifikował się Kamil Zientarski z klasy III B LO (opiekun – mgr Marek Pedyński). Kamil będzie miał okazję zmierzyć się z kilkudziesięcioma uczniami z całego województwa podczas konkursu, który odbędzie się w Kielcach 24.01.2015r. Jeśli uzyska dobry wynik, będzie miał zapewniony wstęp na wymarzony kierunek studiów.

 

            Duży sukces osiągnęła także Aleksandra Borycka z klasy I C LO (opiekun – mgr Monika Kobryń), uczestniczka 41. edycji Olimpiady Historycznej. Ola z powodzeniem wzięła udział w części pisemnej okręgowego etapu olimpiady (Kielce – 10.01.2015), który wymagał napisania eseju na wybrany temat. Komisja oceniająca prace zakwalifikowała ją do wąskiego grona uczestników olimpiady, którzy wezmą udział w eliminacjach ustnych (Kielce – 16.01.2015). Osiągnięcie Aleksandry jest tym bardziej cenne, że jest ona uczennicą klasy pierwszej,
a więc dopiero od kilku miesięcy realizuje program nauczania, którego pełna znajomość (w zakresie rozszerzonym) wymagana jest na Olimpiadzie Historycznej.

            Pragniemy też pochwalić się osiągnięciem Michaliny Cichoń z klasy III A LO (opiekun mgr Urszula Lachowska-Karbarz), która zakwalifikowała się do etapu okręgowego niezwykle wymagającej 39. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Michalina weźmie udział w zawodach okręgowych, które odbędą się w Krakowie 19 stycznia 2015r.

            Wszystkim uczniom i ich opiekunom gratulujemy osiągnięć i życzymy powodzenia
w kolejnych etapach olimpijskich zmagań. Trzymamy za Was kciuki!

 

Marek Pedyński

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information