Europejski Tydzień Sportu 2019

Z inicjatywy Komisji Europejskiej, promującej sport i aktywność fizyczną, powstał Europejski Tydzień Sportu (ETS). Rozpoczął się on 23 września. Jego celem jest zachęcenie wszystkich (głównie dzieci i młodzieży) do aktywnego trybu życia, zarówno podczas Tygodnia jak i przez cały rok. Tegoroczna, już 5 edycja, odbędzie się również w naszej szkole, która promuje i wspiera wszelką aktywność prozdrowotną i sportową. Prezentujemy działania, które zostaną podjęte, by przybliżyć ważny temat zdrowia i urozmaicić naukę szkolną.

 

A będą to:

1) prelekcje nauczycieli na lekcjach wychowania fizycznego, dotyczące diety stosowanej w treningu redukującym tkankę tłuszczową,

2) przygotowanie i opublikowanie gazetek ściennych, wiszących w obrębie części sportowej szkoły i przedstawiających piramidę zdrowia i zagadnienie „ruch to zdrowie”,

3) udział młodzieży w zawodach sportowych (lekkoatletycznych) w piątek, 27 września 2019 r.,

4) prezentacja pt. „Prawidłowe wybory żywieniowe”, dostępna pod linkiem:  https://drive.google.com/file/d/1izQn3Sb0pl77ZFRsuExMpVpR3VstDpfi/view

Nauczyciele wychowania fizycznego

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information