Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny w ZS w Połańcu

"Ochrzczeni i posłani" - pod takim hasłem obchodzimy, ogłoszony przez papieża Franciszka, Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Jego celem jest rozbudzenie wśród ludzi odpowiedzialności za działalność misyjną Kościoła. Wszyscy jesteśmy powołani do głoszenia Ewangelii. Nie wystarczą jednak same słowa. Za słowami powinny iść konkretne czyny, świadczące o miłości Boga i bliźniego.

 

Działalność misyjna Kościoła to nie tylko katechizacja (choć jest to główne i podstawowe zadanie misji). Misjonarze - duchowni i świeccy - zajmują się bardzo często prowadzeniem szkół, szpitali, i instytucji wspierających życie ludzkie na wielu płaszczyznach. 

W związku z powyższym pragniemy jako społeczność szkolna włączyć się w diecezjalną akcję: "Misja opatrunek dla Zambii". Jest to inicjatywa mająca na celu pomoc szpitalom misyjnym w Lusace i Katondwe. 

Przez cały październik gromadzimy: bandaże, plastry, kompresy, rękawiczki jednorazowe, nici chirurgiczne, które następnie przekażemy jako pomoc ww. szpitalom w Zambii.

Z góry dziękujemy wszystkim darczyńcom za zaangażowanie.

ks. Adrian Morgaś

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information