W nagrodę do Brukseli

W dniach od 10 do 17 listopada 2019 r. absolwent naszej szkoły, Szymon Siepka, oraz uczeń 4 klasy technikum, Marcin Jędryka, odbyli wycieczkę do stolicy Belgii, która była nagrodą za sukces w konkursie "Młody Wynalazca 2019", ufundowaną przez Fundację Polonia International.

 W ciągu tygodnia odwiedzili wiele miejsc. Już pierwszego dnia spotkał ich wielki zaszczyt, gdyż uczestniczyli w uroczystości, na której obecny był król Filip I Koburg. W kolejnych dniach odbyli wizyty w kilku firmach, gdzie zostali zapoznani ze sposobem ich funkcjonowania. Odwiedzili m. in.:

- Aquiris - belgijską oczyszczalnię wód,
- Uvelia-Intradel, zakład utylizacji odpadów,
- Trasis - firmę produkująca nowoczesne aparatury medyczne.

W trakcie wyjazdu uczniowie odwiedzili również Parlament Europejski, gdzie przyjął ich i oprowadził po budynku Jerzy Buzek, mogli też zobaczyć od środka, jak wygląda główna siedziba NATO.

Podczas pobytu Marcin wraz z Szymonem zostali zaproszeni do teatru Wolubilis na galę "Polak Roku 2019". W trakcie wyjazdu nie zabrakło części turystycznej, gdzie nie mogło zabraknąć odwiedzenia symboli Brukseli: Manneken Pis, Grand Place oraz Atomium. Ostatniego dnia chłopcy wyjechali poza Brukselę i odwiedzili piękne miasto Brugię oraz Canada Poland War Museum, poświęcone między innymi polskim żołnierzom. 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information