Pomoc dla Oli vol. 2 (edycja andrzejkowa)

W dniu 29 listopada Samorząd Szkolny przy współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu ponownie zorganizował charytatywny kiermasz ciast, tym razem połączony z andrzejkami. O całą oprawę wizualną wydarzenia zadbała samorządowa sekcja dekoracyjna i muszę przyznać, że dała popis swej kreatywności i zorganizowania. Za przystrojenie holu, na którym odbywa się większość imprez, byli odpowiedzialni: Natalia Olejarnik, Weronika Płocharczyk, Karolina Kołek, Kasia Kwiatkowska, Ola Walczyk, Wiktoria Kapinos, Wiktoria Mazur, Paweł Kosatka, Dawid Gwóźdź, Marcin Kasperek, Bartosz Łukaszek, Paweł Kieszkowski.

 

Tym razem akcja odbyła się na większą skalę, więc wszyscy zainteresowani wypiekami mieli możliwość ich zakupu nie tylko w naszej szkole. Rozłożyliśmy swe manatki również w sąsiednim budynku Urzędu Miasta i Gminy w Połańcu. Stoisko miało być obsługiwane od 8.00-16.00. W praktyce okazało się, że słodkości długo nie wystarczyło i konieczny był wcześniejszy koniec (prawdziwy dobroczynny blitzkrieg!). Podczas kiermaszu ciast wystawiono także na sprzedaż ręcznie robione ozdoby świąteczne, które pierwotnie można było zakupić podczas środowego spotkania z rodzicami. W urzędzie urzędowali: Przewodniczący Samorządu - Kacper Tatrocki, Michał Bednarek, Daniel Wic i Dominik Ambroży.

Zanieśliśmy także ciasta na połaniecką pocztę. Tam naszą puszkę zasilili pracownicy. Za każdy kupiony kawałek serdecznie dziękujemy i liczymy, że ta pomoc wróci się stokrotnie.

Wracając do kolebki organizacji naszego działania, to na korytarzu szkolnym ciasta wyprzedały się w błyskawicznym tempie. Proces przybywania pieniędzy w słoiku po kawie (służącym jako skarbonka) był wprost proporcjonalny do upływu czasu. Ciasta zostały rozłożone tuż przed dzwonkiem na pierwszą przerwę. A kiedy zniknęły?

Po 5. lekcji oko ludzkie nie uświadczyło widoku pyszności.

                 

Zadanie kierowania stoiskiem zmianowo przypadło: Kasi Kwiatkowskiej, Oli Walczyk, Weronice Płocharczyk, Julce Moryc, Wiktorii Kozioł, Oli Górskiej, Natalce Olejarnik, Karolinie Kołek, Wiktorii Kapinos, Wiktorii Mazur, Pawłowi Kosatce, Dawidowi Gwoździowi, Marcinowi Kasperkowi, Natalce Zabłockiej, Oliwii Bobrowskiej, Oliwii Reczko, Jakubowi Treli i Bartkowi Tarasowi. Dodam, że w międzyczasie można było się napić kawy cynamonowej.

Andrzej to imię, które niejednemu zapadnie w pamięć. Nasza społeczność celebrowała imieniny tego szczególnego imienia. Naprzeciw ciast ustawiono ławki i zaaranżowano kącik wróżbiarski. Sekcja organizacyjna zadbała o tradycyjne wróżby andrzejkowe. Nie zabrakło najrozmaitszych form przepowiadania przyszłości. Miłosne serca, losowanie liczb, tarot czy wróżenie z ręki to tylko część atrakcji, które zostały przygotowane przez Karola Bobera, Michała Jaskółę, Kacpra Miskę, Natalkę Olejarnik, Natalkę Zabłocką, Oliwię Bobrowską, Oliwię Reczko, Natalkę Bednarską i Maję Grzyb. Oczywiście nad całym przedsięwzięciem czuwali profesjonalni wróżbici: Dawid Gwóźdź i Marcin Kasperek.

Nie możemy również zapomnieć o wkładzie uczniów, którzy dzięki małej zachęcie ze strony Samorządu upiekli ciasta.

Należą im się wielkie podziękowania za trud pieczenia. A byli to: Oliwia Bobrowska, Oliwia Reczko, Julka Moryc, Natalka Bednarska, Dawid Gwóźdź, Marcin Kasperek, Karolina Pawłowska, Kamil Kosiński, Kasia Rajca, Julka Walasek, Oliwia Sawicka, Julita Walasek, Julita Domagała, Martyna Laska, Kacper Dąbrowski, Patrycja Kos, Weronika Sadłocha, Kacper Tatrocki, Natalka Zabłocka,Łukasz Kasperek, Paweł Bednarski.

Nasza szkolna zbiórka przyniosła kwotę 415 złotych, które zostaną przeznaczone na przygotowanie mikołajek. Na poczcie zebrano 220 zł, a w gminie 1014 zł. Te pieniądze przysłużą się zrealizowaniu marzenia urodzinowego Oli Sojdy, która już w przyszłym roku, 19 listopada m.in. dzięki naszej pomocy otrzyma szansę na upragnioną operację rekonstrukcji układu chłonnego. Wszystkie te kwoty robią niesamowite wrażenie!

Wszystko to dzięki nieocenionej pomocy merytorycznej i opiece Pań uczących w szkole: Jolanty Gach, Doroty Wysockiej, Małgorzaty Walczyk-Konat i Urszuli Górskiej. Bez Was nic by się nie udało. Efekty końcowe są wspaniałe i motywują do kolejnych działań.

Jeszcze raz dziękujemy!

 

Małgorzata Drąg

Samorząd Szkolny

Szkolne Koło Wolontariatu

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information