Podsumowanie akcji "Paka dla psiaka"

Na dwa tygodnie przed feriami zimowymi nasza szkoła aktywnie włączyła się w drugą edycję „Paki dla psiaka”, którą w obrębie gminy zainicjowała pani Agnieszka Borowska. Akcja charytatywna miała na celu udzielenie pomocy materialnej schronisku Oaza dla zwierząt w Mielcu.

U nas prowadzeniem zbiórki zajęła się pani Dorota Wysocka we współpracy z Urszulą Górską i Jolantą Gach. Najaktywniej włączyła się klasa 3abLO pod egidą pani Agnieszki Kuc. Tak naprawdę to uczniowie właśnie tej klasy zebrali najwięcej rzeczy dla psiaków. Maturzystki, Klaudia Wróbel i Julia Iwaniuk, odwiedzając poszczególne klasy, zachęcały do przeznaczenia pieniędzy na schronisko do puszki.

W ciągu trwania akcji, kilkukrotnie informowano uczniów o kiermaszu ciast i możliwości włączenia się w zbiórkę pieniędzy czy karmy. Naprzeciwko pokoju nauczycieli wychowania fizycznego postawiono pojemnik, do którego każdy mógł (oprócz wspomnianego pożywienia) włożyć coś od siebie dla bezdomnych psów i kotów.

W czwartek, 16 stycznia na holu głównym szkoły i w budynku Urzędu Miasta i Gminy Połaniec samorząd szkolny zorganizował kiermasz ciast. Ten element akcji przebiegł typowo i bez większych problemów. Jak zawsze uczniowie i nauczyciele chętnie zakupywali wypieki, a obsługa stoiska spisała się na medal. Nie będę wymieniała wszystkich ekspedientów, ponieważ każdy z nas dobrze orientuje się, kto się tym zajmuje. Ale należy wyróżnić Klaudię Wróbel i Julię Iwaniuk, które sprzedawały ciasta w Urzędzie Miasta, kończąc przedsięwzięcie przed godziną jedenastą. Pieczeniem ciast i ich bezinteresownym poświęceniem dla sprawy zajęli się: Maria Kieras, Kacper i Szymon Wysoccy, Weronika Podsiadły, Oliwia Reczko, Natalia Bednarska, Katarzyna Kosowicz, Karolina Staniszewska, Zofia Jaworska, Natalia Sowińska, Dominika Szweda, Klaudia Wróbel, Julia Iwaniuk a wśród nauczycieli m.in. Agnieszka Kuc.

 

Następnego dnia samorząd podał do ogólnej wiadomości kwoty, jakie przyniosła zbiórka, i zapisał je na tablicy ustawionej w holu.

Jak można było zobaczyć, w puszce znalazło się ok. 200 zł, szkolny kiermasz przyniósł 297 zł, a sprzedaż w UMiG 258 zł!

Wszystkie pieniądze, jakie zebrano, zostały przeznaczone na zakup karmy i najpotrzebniejszych rzeczy do schroniska, które zamówiła pani Dorota wraz z panią Ulą. W przedostatni dzień przed feriami zimowymi przeniesiono je do głównego punktu zorganizowanego przez panią Agnieszkę Borowską, która tuż po zorganizowaniu zbiórki w Galerii Połanieckiej zawiozła wszystko, co udało jej się zebrać, do schroniska. Wynik doskonale podsumowała na swoim facebookowym profilu, gdzie podziękowała całej rzeszy ofiarodawców i do którego bezpośrednie odniesienie zamieszczam tutaj→ https://www.facebook.com/agnieszka.borowska.568632/posts/619853518793692

Pragniemy wyrazić pani Agnieszce ogromne podziękowanie za inspirację i pomoc w organizacji pomocy charytatywnej.

A tutaj znajdziecie mnóstwo zdjęć mieszkańców przytuliska→ https://www.facebook.com/oazadlazwierzatmielec

Jeszcze raz dziękujemy za okazaną dobroć naszym braciom mniejszym!

Małgorzata Drąg

Samorząd Szkolny

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information