„ Idzie zaginione pokolenie, cierpki żal, niedobite sumienie…”

26 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” w Połańcu odbył się Wieczór Poezji Zbigniewa Kabaty- „Boba”- piewcy „Jędrusiowej” doli.

W środowe popołudnie młodzież Zespołu Szkół w Połańcu, pod kierunkiem pani Elżbiety Gałek i pani Iwony Czosnek, odmieniła surowe mury szkolne w salon poezji. W pięknej scenerii, przy dźwiękach muzyki Fryderyka Chopina i Władysława Szpilmana, zgromadzeni w sali goście mogli usłyszeć wzruszające wykonania utworów poetyckich oraz fragmentów korespondencji „Boba”.

Część artystyczna zakończyła się występami uczniów szkół podstawowych, którzy w marcu tego roku zostali zwycięzcami w konkursie poezji Zbigniewa Kabaty (w swojej kategorii wiekowej). Kontynuacje miłych wrażeń zapewniło wystąpienie p. dyrektora Stanisława Rogali, który dziękując młodzieży, opiekunom oraz zaproszonym gościom wręczył wszystkim okolicznościowe upominki (kalendarze). Wieczór był wspaniałą ucztą duchową oraz inspirującym doświadczeniem, które będzie kontynuowane w przyszłości.

Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu Zakładu Transportu i Energetyki Sp. z o.o. w Połańcu oraz Fundacji Wspomagania Oświaty, którzy objęli wydarzenie swoją opieką, a honorowym patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Osiek.

Wieczór poezji to impreza towarzysząca obchodom jubileuszu 50-lecia szkoły, a patronat honorowy nad nim pełnią Starostwo Powiatowe w Staszowie, Burmistrz Miasta i Gminy w Połańcu oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Organizatorzy: Elżbieta Gałek
Iwona Czosnek

 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information