Matematycy w dobrej formie (2)

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2014/2015 odbyło się kilka konkursów matematycznych, w których uczniowie Zespołu Szkół
w Połańcu uzyskali znaczące osiągnięcia.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH do etapu okręgowego zakwalifikowało się dwoje uczniów: Anna Bąk (kl. III A LO)
i Tomasz Michalski (kl. II A LO). Warto podkreślić, że Tomasz zdobył 100% punktów w eliminacjach, co stanowi niemały wyczyn.

Tomasz Michalski startował z powodzeniem również w 22. edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes. Plus. Matematyka. Plus. Uzyskał on tytuł Laureata III stopnia.

Z uznaniem trzeba również potraktować osiągnięcie Anny Bąk i Adama Dobrocha (III A LO), którzy w Świętokrzyskim Maratonie Maturalnym 2014/2015 uzyskali tytuł Finalisty na poziomie rozszerzonym. Opiekunem uczniów jest Pani mgr Wiesława Filipowicz.

Gratulujemy sukcesów i cieszymy się, że kolejni uczniowie Zespołu Szkół w Połańcu przyczyniają się do rozsławiania dobrego imienia naszej placówki. Zarówno osiągnięcia naszych olimpijczyków, jak i dobre wyniki matur sprawiają, że Liceum w Połańcu
i Technikum w Połańcu po rak kolejny mogą poszczycić się dobrymi pozycjami w rankingu szkół ponadgimnazjalnych prezentowanych przez pismo „Perspektywy”. Obydwie placówki wchodzące w skład Zespołu Szkół w Połańcu znalazły się na listach 25 najlepszych szkół
w województwie świętokrzyskim.

Marek Pedyński

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information