Międzynarodowy Konkurs IT Junior 2015 w Pradze- sukces naszych uczniów

Miło nam poinformować, że w odbywającym się w dniach 28- 30V w Pradze konkursie IT Junior 2015 nasi uczniowie odnieśli duży sukces. Mateusz Motyka i Tomasz Miś- uczniowie klasy IIA o profilu mat- inf- fiz- ang uzyskali III miejsce drużynowo, a indywidualnie Mateusz Motyka zdobył I miejsce i  możliwość studiowania bez zdawania egzaminów wstępnych na praskim uniwersytecie ČVUT na kierunku informatyka. Mateusz uzyskał tytuł Najlepszego Programisty w naszej szkole w ubiegłym roku szkolnym, a Tomasz jest twórcą obecnej wersji szkolnej strony WWW. Gratulujemy i życzymy powtórzenia wyniku w następnym roku szkolnym.

Opiekun  mgr inż. T. Switek

 

 

Więcej

Zespół Szkół w Połańcu uczestniczy w konkursie od kilku lat. Konkurs ma otwartą formułę. W tym roku został zorganizowany w Pradze. Uczestniczyło łącznie 8 drużyn z Polski, Niemiec, Słowacji i Czech. Każda drużyna składała się z 2 uczniów.  Były to następujące szkoły:

- Zespół Szkół w Połańcu
- Deutche Telekom AG Ausbildungszentrum Erfurt
- SOŠ IT Banská Bystrica
- SOŠ Dubnica nad Váhom
- Spojená škola Prešov
- SOŠ Handlová Słowacja
- SSPŠ Praha 5
- SŠAI Weilova Praha 10- organizator konkursu.

W pierwszym dniu po uroczystym powitaniu poszczególnych drużyn oraz przemówieniach m. in. dyrektora szkoły  SŠAI Weilova oraz dziekana oraz losowaniu nr dla uczestników odbył się test z zakresu IT- 100 pytań w j. angielskim  oraz zadania oznaczone A,B,C , D. Każde zadanie było sprawdzane przez jedną osobę.  Zadania dotyczyły  m. in. wyszukania błędów w kodzie HTML oraz pliku CSS, napisania programu w j. C++ lub C#,  rysowania schematu blokowego oraz zagadnień związanych z grafiką komputerową.
W drugim dniu konkursu uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję zobaczyć praski ČVUT- Českévysokéučenítechnické v Praze czyli Czeskie Wyższe Uczelnie Techniczne. W pracowniach FIT przeprowadzono 8 kolejnych zadań oznaczonych 1..8. Dotyczyły m. in. MBR, sprawdzania konfiguracji sprzętowej komputera, zarabianie kabla sieciowego ETHERNET, badania interfejsu szeregowego RS232, użycia arkusza kalkulacyjnego do statystyki, tworzenia zminimalizowanej funkcji logicznej oraz układu, który go zrealizuje i programowania (program generujący liczby Fibonacciego).

Organizatorzy i sponsorzy

ČVUT- Českévysokéučenítechnické
FIT- Fakultyinformačníchtechnologií ČVUT v Praze
ASUS- sponsor nagrody głównej- tajwański producent elektroniki, głównie: płyt głównych, kart graficznych, napędów optycznych, palmtopów, notebooków, produktów sieciowych, telefonów komórkowych, monitorów LCD, komputerowych urządzeń chłodzących.

Życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości i systematyczności w zdobywaniu wiedzy.

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information