Młody Wynalazca 2015 - sukces uczniów Naszej Szkoły

Uczniowie Technikum z Połańca  zwycięzcami X edycji krajowego konkursu na rozwiązanie innowacyjne opracowane przez młodych wynalazców „Młody Wynalazca 2015", zorganizowanego przez Fundację HALLER PRO INVENTIO we współpracy z Firmą EUROBUSINESS- HALLER, pod honorowym patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Gospodarki.

Kapituła Konkursu – pod przewodnictwem prof. dr inż. Krzysztofa Biernata,  uwzględniła następujące kryteria: poziom innowacyjności, zapotrzebowanie na produkt, przewidywane efekty zastosowania, zaawansowanie rozwiązania, możliwości wdrożenia oraz sposób prezentacji i kompletność nadesłanych opracowań.

Wyniki Konkursu zostaną oficjalnie ogłoszone w piątek 26 czerwca o godzinie 18.00 w czasie Gali wręczenia nagród Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG w Krakowie, w Sali Kameralnej ICE Kraków Congress Centre.

I miejsce dla: Joachima Jakubasa, Grzegorza Kopra, Marcina Markowskiego promotor Mariusz Zyngier (Technikum w Zespole Szkół w Połańcu) za rozwiązanie: „Blood Analyser - analizator grup krwi”.

 

Zgodnie z regulaminem Konkursu, laureatom zostaną przekazane następujące nagrody:

-dyplom oraz nagrody rzeczowe za uzyskanie I, II i III miejsca
-prezentacja rozwiązań, które uzyskały I i II miejsce, na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „BRUSSELS INNOVA” (Bruksela, 19-21 listopada 2015) wraz ze zgłoszeniem ich do konkursu „INNOVA 2015” lub prezentacja na Brytyjskich Targach Wynalazczości „BRITISH INVENTION SHOW & AWARDS” (Londyn, 21-24 października)

Prezentacja rozwiązań, które uzyskały I, II i III miejsce oraz wyróżnienie na Giełdzie Wynalazków 2016 (Warszawa, Centrum Nauki Kopernik, luty 2016 r.).

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information