Ogromny sukces sportowców Zespołu Szkół w Połańcu

Podczas uroczystości Podsumowania Roku Sportowego 2016 Województwa Świętokrzyskiego z udziałem wielu medalistów wielkich imprez sportowych (MŚ, ME , MP) wyróżniony został także Zespół Szkół w Połańcu. Wśród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa we współzawodnictwie dzieci i młodzieży zajęliśmy zaszczytne II miejsce. Na wysokie miejsce Zespołu Szkół złożyły się znakomite wyniki naszych sportowców w takich dyscyplinach, jak: lekkoatletyka, piłka siatkowa chłopców oraz tenis stołowy. Poniżej przedstawiamy te osiągnięcia na poziomie województwa, które dostarczyły największą ilość punktów, przyczyniając się do sukcesu całej szkoły.

 

Indywidualne i drużynowe biegi przełajowe

Indywidualnie

III miejscePaulina Witek (I „C” T)

IV miejsceGabriela Kazberuk (I „B” LO)

Drużynowo

II miejsce dziewcząt - Paulina Witek (I „C” T), Gabriela Kazberuk (I „B” LO), Paulina Tłomak (I „B” LO), Milena Nurkiewicz (I „C” T), Izabela Oleś (III „B” LO)
i Gabriela Chajska (II „B” LO);

X miejsce chłopcówTomasz Ziarno (II „A” T), Paweł  Kowalik (II „C” T), Jakub Wątroba (II „B” TE), Michał Bandziarowski (I „C” T), Łukasz Bator (II „B” LO)
i Adrian Majka (I „B” T).

Biegi Rozstawne Vena Sport

Sztafeta Szwedzka

 

I miejsce dziewczątPaulina Witek (I „C” T), Gabriela Kazberuk (I „B” LO), Patrycja Bryk (II „A” LO), Aleksandra Stawiarz (I „B” LO);

II miejsce chłopcówWojciech Taras (II „C” T), Eryk Ragan (II „C” T) , Mikołaj Bielaska (I „A” LO) i Paweł Switek (III „B” TE).

4 x 100 m

 

III miejsce dziewczątAnna Gad , Eulalia Pluta, Marcelina Czechowska i Izabela Oleś  (wszystkie z klasy III „B” LO);

II miejsce chłopcówKamil Durda (II „A” LO),  Patryk Bańkowski (II „B” T), Wiktor Walenciak (II „D” T) i Tomasz Ziarno (II „A” T).

 

Piłka siatkowa chłopców

III miejsceMichał Jaguś (III „A” LO), Jakub Kowalski (III „A” LO), Kamil Guzik II „B” LO, Wojciech Filipowicz (II „A” LO), Jakub Zyngier (II „A” LO), Mikołaj Kwiatkowski (II „C” TE), Bartłomiej Kowalski (I „B” LO), Wiktor Woś (I „A” LO), Michał Roguz (I „A” LO), Kacper Rogala (I „A” TE).

Tenis stołowy

VIII miejsce dziewczątGabriela Kazberuk (I „B” LO), Weronika Wojdan (I „B” LO);

IX-XII miejsce chłopcówDamian Wereszczak (III „B” LO), Wojciech Pakaszewski (II „B” LO).

Wyróżnienie dla Zespołu Szkół jest tym bardziej cenne, że w pokonanym polu zostawiliśmy szkoły sportowe, czyli popularne SMS-y. Warto też podkreślić, że wielu zawodników, którzy przyczynili się do sukcesu sportowego szkoły, to uczniowie, którzy osiągają bardzo dobre i wzorowe wyniki nauki w połanieckim Liceum i Technikum. Trzeba więc stwierdzić, że uprawianie sportu nie tylko nie przeszkadza w nauce, ale jest jednym z czynników, które wspomagają prawidłowy rozwój młodego człowieka.

Nauczyciele wychowania fizycznego w ZS w Połańcu

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information