Konkurs ARYSTOTELES 2017/2018 zdominowany przez uczniów Zespołu Szkół w Połańcu

            Nie umilkły jeszcze echa osiągnięcia ucznia Technikum w Połańcu na światowym konkursie wynalazczości, a już możemy pochwalić się znakomitymi wynikami naszych licealistów w konkursie lokalnym, ale nie mniej istotnym, bo pokazującym potencjał uczniów Zespołu Szkół w Połańcu na powiatowym rynku edukacyjnym. Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zdominowali rywalizację w tegorocznej edycji konkursu ARYSTOTELES, zdobywając wysokie miejsca i stypendia w każdej z kategorii konkursowych.

 

          W kategorii „CHEMIA” nasi uczniowie zajęli wszystkie miejsca na podium, uzyskując tym samym stypendia ufundowane przez sponsora tej dziedziny – Grupę „AZOTY”. Laury zdobyli:

I miejsce – Bartłomiej Kowalski (kl. III „B” LO w Połańcu – profil biologiczno-chemiczny)

II miejsce – Natalia Rugała (kl. III „B” LO w Połańcu – profil biologiczno-chemiczny)

III miejsce – Mariusz Sowa (kl. II „B” LO w Połańcu – profil biologiczno-chemiczny)

 

            W kategorii „JĘZYK ANGIELSKI” uczniowie połanieckiego liceum zajęli dwa najwyższe miejsca.

I miejsce – Julia Kosowicz (kl. III „A” LO w Połańcu – profil matematyczno-informatyczny)

II miejsce – Michał Roguz (kl. III „A” LO w Połańcu – profil matematyczno-informatyczny)

 

            W kategorii „MATEMATYKA I FIZYKA” duży sukces osiągnął uczeń drugiej klasy naszego liceum.

II miejsce – Maciej Walczak (kl. II „A” LO w Połańcu – profil matematyczno-informatyczny)

 

           W kategorii „INFORMATYKA” trzecią lokatę zdobył uczeń Technikum w Połańcu.

III miejsce – Dawid Cichoń (kl. II „A” Technikum w Połańcu – technik elektronik)

           

           Wszystkim laureatom i ich opiekunom gratulujemy osiągnięć, które są tym bardziej cenne, że wymagają rywalizacji z uczniami wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Trudy włożone w przygotowania do konkursu zostaną wynagrodzone stypendiami, wręczanymi rokrocznie podczas uroczystej Gali Staszowskiej Izby Gospodarczej.

Marek Pedyński

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information